Instytut Spektrochem zaprasza na warsztaty dotyczące pigmentów i wypełniaczy oraz badania ich właściwości. Zainteresowani mogą dowiedzieć się między innymi, jak prawidłowo wprowadzać i dyspergować te składniki oraz w jaki sposób wpływają one na kolor i trwałość powłoki malarskiej.
Na warsztatach poruszane jest wiele interesujących i praktycznych zagadnień. Dyspergowalność, białość, krycie ilościowe, gęstość nasypowa, odporność na alkalia i kwasy, stabilność, światłotrwałość i inne cechy techniczne pigmentów i napełniaczy. Specjaliści Spektrochemu wyjaśniają, jak należy oceniać jakość pigmentów i napełniaczy i dobierać celem otrzymania wyrobów wysokiej jakości.
Napełniacze węglanu wapnia, dolomitowe, krystobalitowe, mika, talk, wollastonit i wiele innych. Które z nich nadają się do sporządzania wyrobów malarskich wodorozcieńczalnych, a które do rozpuszczalnikowych? Które z nich poprawiają, a które pogarszają parametry powłoki?
Pigmenty organiczne, nieorganiczne, nadające barwę i jednocześnie krycie. Gatunki bieli tytanowej, rodzaje modyfikacji powierzchniowej itp. Jak wpływają na jakość powłok, czy ich właściwości są zgodne z sugestiami producentów? Czy pigmenty organiczne są rzeczywiście nieodporne na światło słoneczne i alkalia? W trakcie praktycznych pokazów w laboratorium obalone zostaną wszelkie mity.
Instytut serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. Szczegóły na stronie Spektrochemu, pod numerem telefonu (015) 822 45 22 lub mailem spektrochem@poczta.onet.pl.
Źródło: Spektrochem