REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pigmenty i wypełniacze – warsztaty w Spektrochemie

Instytut Spektrochem zaprasza na warsztaty dotyczące pigmentów i wypełniaczy oraz badania ich właściwości. Zainteresowani mogą dowiedzieć się między innymi, jak prawidłowo wprowadzać i dyspergować te składniki oraz w jaki sposób wpływają one na kolor i trwałość powłoki malarskiej.

Spektrochem

Fot. Wikimedia Commons

Na warsztatach poruszane jest wiele interesujących i praktycznych zagadnień. Dyspergowalność, białość, krycie ilościowe, gęstość nasypowa, odporność na alkalia i kwasy, stabilność, światłotrwałość i inne cechy techniczne pigmentów i napełniaczy. Specjaliści Spektrochemu wyjaśniają, jak należy oceniać jakość pigmentów i napełniaczy i dobierać celem otrzymania wyrobów wysokiej jakości.

Napełniacze węglanu wapnia, dolomitowe, krystobalitowe, mika, talk, wollastonit i wiele innych. Które z nich nadają się do sporządzania wyrobów malarskich wodorozcieńczalnych, a które do rozpuszczalnikowych? Które z nich poprawiają, a które pogarszają parametry powłoki?

Pigmenty organiczne, nieorganiczne, nadające barwę i jednocześnie krycie. Gatunki bieli tytanowej, rodzaje modyfikacji powierzchniowej itp. Jak wpływają na jakość powłok, czy ich właściwości są zgodne z sugestiami producentów? Czy pigmenty organiczne są rzeczywiście nieodporne na światło słoneczne i alkalia? W trakcie praktycznych pokazów w laboratorium obalone zostaną wszelkie mity.

Instytut serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych. Szczegóły na stronie Spektrochemu, pod numerem telefonu (015) 822 45 22 lub mailem spektrochem@poczta.onet.pl.

Źródło: Spektrochem

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA