REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Strona główna  >  Poradniki i raporty
Grupa PCC – surowce do produkcji farb i lakierów (katalog)

Grupa PCC – surowce do produkcji farb i lakierów (katalog) (Poradnik / Raport)

Grupa PCC jest uznanym na świecie producentem i dostawcą surowców chemicznych. Szczególną rolę w ofercie firmy pełnią komponenty do produkcji farb i lakierów. Wysoka jakość i czystość chemiczna dostarczanych przez PCC produktów gwarantuje stabilność i powtarzalność procesu produkcji farb.
Tynki mozaikowe – dobór surowców

Tynki mozaikowe – dobór surowców (Poradnik / Raport)

Tynki mozaikowe to piękne i efektowne wykończenie elewacji, ich stosowanie wiąże się jednak z pewnymi problemami. Wielu z nich możemy uniknąć, wybierając właściwe surowce. W swojej prezentacji Spektrochem zdradza przepis na trwały i estetyczny tynk mozaikowy.
Farby do kuchni i łazienki – formułowanie receptur

Farby do kuchni i łazienki – formułowanie receptur (Poradnik / Raport)

Farby typu Kuchnia & Łazienka funkcjonują w innych warunkach niż standardowe farby ścienne. Są narażone na zmiany wilgotności względnej powietrza, podwyższoną temperaturę, kondensację pary wodnej. Bywają także wystawione na działanie spływającej wody, naprzemienne moczenie i wysychanie oraz oddziaływanie detergentów. Dlatego też wymagają dużo wyższej odporności, a więc i dostosowanej formuły.
Kategorie korozyjności wg. ISO 12944-2

Kategorie korozyjności wg. ISO 12944-2 (Poradnik / Raport)

Przy doborze powłoki antykorozyjnej trzeba liczyć się z tym, w jakim środowisku będzie ona funkcjonowała. Inne bowiem muszą być właściwości i grubości pokrycia w bardzo agresywnym środowisku morskim czy przemysłowym, a inne – w suchych, czystych wnętrzach budynków, w których zagrożenia korozją praktycznie nie ma. Klasyfikacja środowisk korozyjnych, dzięki której można łatwo dobrać odpowiednią farbę, zamieszczona została w normie PN-EN ISO 12944-2.
Piktogramy na etykietach

Piktogramy na etykietach (Poradnik / Raport)

Użytkowanie farb jest związane z różnymi zagrożeniami – produkty te często działają drażniąco, toksycznie, mutagennie lub rakotwórczo. Musimy o tym wiedzieć, aby zastosować odpowiednią ochronę. Dlatego też na etykietach umieszczone są piktogramy, które informują nas o zagrożeniu.
Punkt rosy w malowaniu

Punkt rosy w malowaniu (Poradnik / Raport)

Temperatura punktu rosy, często niedoceniana przy malowaniu konstrukcji stalowych, ma duże znaczenie dla prawidłowej przyczepności farby. Warto więc przed przystąpieniem do malowania sprawdzić czy mamy do tego odpowiednie warunki.
 REKLAMA