REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Piktogramy na etykietach

Użytkowanie farb jest związane z różnymi zagrożeniami – produkty te często działają drażniąco, toksycznie, mutagennie lub rakotwórczo. Musimy o tym wiedzieć, aby zastosować odpowiednią ochronę. Dlatego też na etykietach umieszczone są piktogramy, które informują nas o zagrożeniu.

W starym systemie oznaczeń, kojarzonym przez większość z nas, na piktogramach znajdowały się czarne symbole na pomarańczowym tle. Wkrótce zastąpi go nowy system (czarne symbole na białym tle w czerwonej ramce), który zgodnie z Rozporządzeniem WE 1272/2008 – CLP obowiązywał będzie od 1.06.2015 r. Póki co na etykietach możemy zobaczyć albo jeden, albo drugi rodzaj piktogramów.

 

Pobierz ZA DARMO poniższą broszurę
i zobacz piktogramy według:

starego systemu oznaczeń (wg Dyrektywy 67/548/EWG)

nowego systemu oznaczeń
(wg Rozporządzenia WE 1272/2008 – CLP)

(rozmiar 413 kB)

Pobierz plik:

Piktogramy na etykietach 201305 rynekfarb_pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (1)

  1. Fajnie przygotowana broszura. Wydrukowaliśmy i zawiesiliśmy w magazynie farb. Podczas kontroli z Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) będzie jak znalazł : )

    Marcin S.
    30 marzec 2014 at 08:16
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA