REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tlenek grafenu do walki z ogniem

Naukowcy z Chin opracowali nową formułę środków opóźniających palność, wykorzystującą zredukowany tlenek grafenu (rGO). Otrzymane w ten sposób powłoki dużo skuteczniej chronią przed ogniem.

zredukowany tlenek grafenu

fot. MG_FX (sxc.hu)

Nowa formuła to dzieło profesora Lei Songa i jego współpracowników z University of Science and Technology of China. By otrzymać środek opóźniający palność z rGO, wykorzystali oni metodę zol-żel. Następnie tak uzyskaną substancję włączyli w skład farby epoksydowej.

Testy wykazały, że zawierająca zredukowany tlenek grafenu powłoka nagrzewała się dużo wolniej, a jej struktura była bardziej odporna na wysokie temperatury. Być może więc jest to dobra droga do uzyskania wysoce skutecznych, organiczno-nieorganicznych farb opóźniających palność do zastosowania w przemyśle.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA