a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAxalta Coating Systems rozbudowuje się w Chinach

Axalta Coating Systems rozbudowuje się w Chinach

Powstała z przekształcenia DuPont Performance Coatings jednostka Axalta Coating Systems podjęła decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego w Chinach. Powstała fabryka będzie przystosowana do produkcji na wielką skalę – rocznie dostarczać ma wytwórcom samochodów do 25 tysięcy ton farb. Koszt inwestycji to 50 mln dolarów.

Axalta Coating Systems

Fot. arch. DuPont

Zgodnie z planem budowa rozpocznie się już w drugiej połowie tego roku, natomiast przewidziana data uruchomienia fabryki to pierwszy kwartał roku 2015. Pośpiech, z jakim podjęta została tak poważna inwestycja (jako niezależna jednostka Axalta Coating Systems funkcjonuje zaledwie od trzech miesięcy), prezes firmy Charles Shaver tłumaczy dążeniem do rozwoju firmy na terenie Chin oraz na całym świecie.

Nowy zakład ma się specjalizować w przyjaznych środowisku farbach wodorozcieńczalnych. Będzie znajdował się blisko klientów z Szanghaju, przy głównym szlaku komunikacyjnym wiodącym na zachód i południe kraju. Swą działalnością produkcyjną wspomoże istniejącą już placówkę Axalta Coating Systems w Changchun, która pracuje obecnie na najwyższych obrotach, starając się nadążyć za rosnącą produkcją samochodów w Chinach.

Źródło: european-coatings.com