REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Strona główna  >  Marki farb  >  Alcea

Alcea

Alcea Polska
ul. Strefowa 16
43-100 Tychy

Tel. +48 32 329 11 81

Chcę kupić...

Jesteś zainteresowany zakupem naszych farb? Napisz, a przedstawiciel Działu Handlowego skontaktuje się z tobą!

captcha

Chcę zostać dealerem...

Chciałbyś zostać dystrybutorem naszych produktów? Napisz!

captcha

Mam pytanie techniczne...

Jeśli masz pytanie techniczne to zadaj je tutaj

captcha

Początki naszej historii to rok 1932. Wtedy to we Włoszech, w miejscowości Carate Brianza, konstruktor budowlany Giovanni Parodi założył firmę ALCEA produkującą farby. Z czasem rozwinęliśmy swoją działalność, specjalizując się w produktach przemysłowych. Dziś nasze farby dzięki sieci dystrybutorów dostępne są również poza granicami Włoch – w Belgii, Chorwacji, Francji, Grecji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowenii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. W Polsce działamy od roku 2007, a nasza polska siedziba mieści się w Tychach.

Wytwarzając farb dbamy o to, aby jak najmniej ingerować w środowisko naturalne. Produkcja odbywa się w nowym, w pełni zautomatyzowanym zakładzie o powierzchni blisko 43 000 m2, gdzie wykorzystywane są najnowsze technologie. Stała kontrola na wszystkich etapach procesu produkcyjnego gwarantuje najwyższą jakość farb.

Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, dlatego też świetnie sprawdzają się w wymagających zastosowaniach jak produkcja mebli, maszyn do prac ziemnych, pojazdów przemysłowych oraz sprzętu elektronicznego.

Jednak ALCEA to nie tylko produkty przemysłowe. W naszej ofercie znajduje się również szeroki asortyment wysokiej jakości lakierów i farb do użytku domowego, w tym farb ściennych, impregnatów do drewna czy podkładów antykorozyjnych.

Nasza oferta to specjalistyczne linie produktów:
SMALTOSISTEM – farby do metalu, na bazie rozpuszczalników,
GEOCOLOR – farby wodorozcieńczalne do metalu, drewna i dekoracji,
LEGNOMIX –  system do przygotowywania impregnatów i wykończeń do drewna,
WOOD – specjalistyczna linia do malowania mebli drewnianych oraz płyt MDF,
CPS –  specjalistyczne produkty budowlane m.in. do malowania posadzek żywicznych, izolacji, itp.

Dzięki wysokiej jakości nasze produkty sprawdzają się również w wymagających zastosowaniach jak produkcja mebli, maszyn do prac ziemnych, pojazdów przemysłowych oraz sprzętu elektronicznego.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Artykuły

Nowość od Alcei: gruntoemalia poliakrylowa 2K DTM

Nowość od Alcei: gruntoemalia poliakrylowa 2K DTM (News)

W ofercie firmy Alcea pojawił się nowy produkt – gruntoemalia poliakrylowa 2K DTM z linii Smaltosistem. Idealnie nadaje się ona do stosowania w sektorze przemysłowym, do zabezpieczania maszyn rolniczych i budowlanych lub konstrukcji stalowych.
Stadion Mordowia Ariena z farbami Alcea

Stadion Mordowia Ariena z farbami Alcea (News)

Jednym z najbarwniejszych obiektów wzniesionych z okazji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji jest stadion Mordowia Ariena w Sarańsku. Za estetykę oraz ochronę jego kolorowego frontu odpowiadają farby Alcea.
Alcea – wkrótce nowa strona w języku polskim

Alcea – wkrótce nowa strona w języku polskim (News)

Już wkrótce firma Alcea zamierza zaprezentować swoją stronę internetową w nowej wersji polskojęzycznej. Firma chce stworzyć wygodną platformę informacyjną i komunikacyjną dla polskich klientów.
Patrz pod nogi! czyli farby posadzkowe w architekturze

Patrz pod nogi! czyli farby posadzkowe w architekturze (Artykuł)

Mogłoby się wydawać, że podłoga pod naszymi stopami nie jest specjalnie istotnym elementem wystroju. Nic bardziej mylnego! Posadzka w ogromnym stopniu wpływa na ogólne wrażenie, jakie robi wnętrze, z czego doskonale zdają sobie sprawę architekci. Dlatego też wybierają wysokiej jakości farbę posadzkową, ściśle dostosowaną właściwościami do miejsca, gdzie ma funkcjonować. Może warto wziąć z nich przykład?
Alcea Polska sponsoruje Tyski Festiwal Capoeira 2017

Alcea Polska sponsoruje Tyski Festiwal Capoeira 2017 (News)

Firma Alcea Polska została oficjalnym sponsorem 5. edycji Tyskiego Festiwalu Capoeira! Impreza odbędzie się w dniach 20-24 września.
System Geocolor marki Alcea – dla przemysłu i dekoracji

System Geocolor marki Alcea – dla przemysłu i dekoracji (Artykuł)

Na rynku polskim są już dostępne produkty systemu kolorymetrycznego Geocolor marki Alcea. Są to wodorozcieńczalne farby, lakiery i impregnaty, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dekoracyjnych.
Alcea otwiera oddział w Kazachstanie

Alcea otwiera oddział w Kazachstanie (News)

Włoski producent farb i lakierów Alcea uruchomił nowy oddział biznesowy w Azji. Jest to ośrodek w Ałmaty w Kazachstanie, otwarty przy okazji przygotowań do targów Expo 2017.
Posadzki Alcea na wszelkie zastosowania

Posadzki Alcea na wszelkie zastosowania (Artykuł)

W przypadku powłok posadzkowych liczy się zarówno odporność, jak i estetyka. Nie zawsze jednak w takim samym stopniu – podczas gdy posadzka w garażu czy na parkingu musi być przede wszystkim wytrzymała, posadzka tarasowa nie jest już pod tym względem tak wymagająca, ale za to powinna cieszyć oko. Dlatego tak ważny jest system dostosowany do różnych potrzeb – taki jak nowa linia CPS firmy Alcea.
Nowe systemy kolorymetryczne Alcea

Nowe systemy kolorymetryczne Alcea (News)

Firma Alcea ogłosiła, że wprowadza na rynek dwa nowe systemy kolorymetryczne do drewna. Stanowią one bazę dla przyjaznych środowisku farb, dostępnych w szerokiej gamie odcieni.
Alcea Polska – spotkanie dystrybutorów

Alcea Polska – spotkanie dystrybutorów (News)

19 listopada w Tychach odbyło się coroczne spotkanie dystrybutorów firmy Alcea. Dyskutowano o bieżących sprawach, prezentowano technologiczne nowinki oraz przedstawiono wyniki finansowe za rok 2015.

Multimedia

W fabryce Alcea

10 grudzień 2018
 REKLAMA