a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePatrz pod nogi! czyli farby posadzkowe w architekturze

Patrz pod nogi! czyli farby posadzkowe w architekturze

Mogłoby się wydawać, że podłoga pod naszymi stopami nie jest specjalnie istotnym elementem wystroju. Nic bardziej mylnego! Posadzka w ogromnym stopniu wpływa na ogólne wrażenie, jakie robi wnętrze, z czego doskonale zdają sobie sprawę architekci. Dlatego też wybierają wysokiej jakości farbę posadzkową, ściśle dostosowaną właściwościami do miejsca, gdzie ma funkcjonować. Może warto wziąć z nich przykład?

farby posadzkowe Alcea

Wykończenie posadzki Alcea CPS, fot. petricor photography (petricorphotography.com)

Jak podjąć odpowiednią decyzję? Zacznij od zadania sobie kilku podstawowych pytań:

  1. Czy posadzka, którą chcesz pomalować, znajduje się wewnątrz budynku czy na zewnątrz? Czy będzie musiała stawiać czoła jesiennym deszczom i zimowym śniegom, a latem silnemu słońcu i gradowi?
  2. Czy jest poddawana działaniu środków chemicznych, takich jak agresywne środki czyszczące?
  3. Jak intensywnie jest eksploatowana? Czy będzie narażona na duży ruch pieszy lub/i samochodowy?
  4. W jakich warunkach będzie aplikowana? Czy musi być to produkt o krótkim czasie schnięcia, do aplikowania również w warunkach dużej wilgotności i niepewnych warunków pogodowych?
  5. Czy to przykład nietypowej posadzki, wymagającej specjalistycznej farby?

Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą ci już mocno zawęzić krąg poszukiwań. Prócz tego zastanów się nad ewentualnymi dodatkowymi wymogami. Czy potrzebne będzie wykończenie warstwą antypoślizgową? Czy chodzi o posadzkę do pokoju dziecięcego lub innego pomieszczenia, po którym często spacerują raczkujące dzieci?

Wreszcie – efekt wizualny, na jakim nam zależy. Choć bowiem powłoka musi być przede wszystkim funkcjonalna, łatwa do czyszczenia i trwała, ważna jest również estetyka. Farba posadzkowa, podobnie jak farby ścienne, to element aranżacji wnętrza i w dużej mierze odpowiada za to, jak całościowo prezentuje się pomieszczenie.

farby posadzkowe AlceaWiesz już, jakiej farby potrzebujesz? Sprawdź ofertę firmy ALCEA. Włoski producent może się poszczycić szeroką gamą wykończeń do posadzek, wśród których na pewno znajdziesz coś dla siebie. Są to produkty zarówno wodorozcieńczalne, jak i rozpuszczalnikowe, do stosowania wewnątrz, w pomieszczeniach, i na zewnątrz, na tarasach czy podjazdach. Wśród nich są również wysokiej jakości systemy na posadzki przemysłowe, także na hydroizolacji.

Produkty z linii CPS zadowoloną nawet najbardziej wymagającego klienta! Znajdzie on tu produkty do wszystkich rodzajów podłoży, o wielu praktycznych funkcjonalnościach. Nic dziwnego więc, że jakość powłok do posadzek Alcea doceniła m.in. brytyjska architekt Zaha Hadid, której projekty charakteryzują się prostymi, gładkimi formami i kolorami, a ich ostateczny wygląda zależy w dużej mierze od jakości zastosowanych farb.

Brzmi przekonująco, prawda? Możesz być więc pewien, że jeśli wybierzesz farby Alcea… już nikt nie będzie cię musiał upominać, żebyś patrzył pod nogi!

farby posadzkowe Alcea

Opracowano na podstawie: Alcea, fot. petricor photography (petricorphotography.com)

Dowiedz się więcej o firmie