REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe systemy kolorymetryczne Alcea

Firma Alcea ogłosiła, że wprowadza na rynek dwa nowe systemy kolorymetryczne do drewna. Stanowią one bazę dla przyjaznych środowisku farb, dostępnych w szerokiej gamie odcieni.

Alcea systemy kolorymetryczne

Fot. only alice / Foter.com / CC BY-NC-ND

Jednym z głównych filarów polityki firmy Alcea jest ciągłe opracowywanie i wdrażanie nowych produktów w celu zaspokojenia potrzeb rynku, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. Zgodnie z tą strategią laboratorium Alcea opracowało dwie nowe linie farb do drewna.

Legnomix-S jest to profesjonalny system kolorymetryczny na bazie rozpuszczalnikowej z nowymi pigmentami. Linia ta charakteryzuje się niską zawartością LZO (Lotnych Związków Organicznych, które powstają jako produkty uboczne w wielu procesach przemysłowych i są szkodliwym dla zdrowia zanieczyszczeniem środowiska). Z kolei Geomix-W to system kolorymetryczny na bazie wody, zawierający pigmenty odporne na światło i na czynniki atmosferyczne. Jak mówi pan Emilio Pontillo, Country Manager Alcea Polska:

Nasze nowe systemy kolorymetryczne wyróżnia niska zawartość LZO, oznaczają one więc wymierne korzyści dla środowiska. Ale to nie jedyna ich zaleta. Za sprawą Legnomix-S oraz Geomix-W ilość dostępnych w naszej ofercie kolorów do drewna zwiększy się aż o 45%. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na idealne wykończenie powierzchni drewnianych, nie tylko pod kątem kolorystyki, ale również pod względem trwałości i estetyki.

Źródło: Alcea

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
67%
33%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA