a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaNowe systemy kolorymetryczne Alcea

Nowe systemy kolorymetryczne Alcea

Firma Alcea ogłosiła, że wprowadza na rynek dwa nowe systemy kolorymetryczne do drewna. Stanowią one bazę dla przyjaznych środowisku farb, dostępnych w szerokiej gamie odcieni.

Alcea systemy kolorymetryczne

Fot. only alice / Foter.com / CC BY-NC-ND

Jednym z głównych filarów polityki firmy Alcea jest ciągłe opracowywanie i wdrażanie nowych produktów w celu zaspokojenia potrzeb rynku, przy jednoczesnym dbaniu o środowisko naturalne. Zgodnie z tą strategią laboratorium Alcea opracowało dwie nowe linie farb do drewna.

Legnomix-S jest to profesjonalny system kolorymetryczny na bazie rozpuszczalnikowej z nowymi pigmentami. Linia ta charakteryzuje się niską zawartością LZO (Lotnych Związków Organicznych, które powstają jako produkty uboczne w wielu procesach przemysłowych i są szkodliwym dla zdrowia zanieczyszczeniem środowiska). Z kolei Geomix-W to system kolorymetryczny na bazie wody, zawierający pigmenty odporne na światło i na czynniki atmosferyczne. Jak mówi pan Emilio Pontillo, Country Manager Alcea Polska:

Nasze nowe systemy kolorymetryczne wyróżnia niska zawartość LZO, oznaczają one więc wymierne korzyści dla środowiska. Ale to nie jedyna ich zaleta. Za sprawą Legnomix-S oraz Geomix-W ilość dostępnych w naszej ofercie kolorów do drewna zwiększy się aż o 45%. Dzięki temu nasi klienci mogą liczyć na idealne wykończenie powierzchni drewnianych, nie tylko pod kątem kolorystyki, ale również pod względem trwałości i estetyki.

Źródło: Alcea

Dowiedz się więcej o firmie