REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

System Geocolor marki Alcea – dla przemysłu i dekoracji

Na rynku polskim są już dostępne produkty systemu kolorymetrycznego Geocolor marki Alcea. Są to wodorozcieńczalne farby, lakiery i impregnaty, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dekoracyjnych.

Alcea Geocolor

Fot. arch. Alcea

Firma Alcea to ekspert w dziedzinie farb wodorozcieńczalnych – posiada 40-letnie doświadczenie w ich produkcji. We Włoszech, skąd wywodzi się koncern, tego typu produkty, nie zanieczyszczające powietrza szkodliwymi związkami, są już powszechnie stosowane. Miejmy więc nadzieję, że trend ten rozwinie się również w Polsce.

Fot. arch. Alcea

Fot. arch. Alcea

Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, Alcea opracowała system kolorymetryczny Geocolor. Należą do niego produkty wodorozcieńczalne na różne podłoża i do różnych zastosowań. Wśród nich znaleźć można zarówno farby epoksydowe i poliuretanowe do metalu, jak i emalie akrylowe, impregnaty do drewna czy powłoki posadzkowe.

Metal, drewno, posadzki

Wśród produktów do metalu z linii Geocolor znajdują się podkłady jedno- i dwuskładnikowe, lakiery poliuretanowe 1K i 2K (np. Geouretal) oraz lakiery epoksydowe, strukturalne i na gładko. W zastosowaniach przemysłowych, zwłaszcza na pojazdach, idealnie sprawdzają się także dostępne w ofercie lakiery poliakrylowe (Geoacryl). Produkty Geocolor do podłoży metalowych nadają się do malowania m.in. maszyn rolniczych i górniczych, maszyn do prac ziemnych, obrabiarek, dźwigów i naczep.

Fot. arch. Alcea

Fot. arch. Alcea

Jeśli chodzi o podłoża drewniane, Alcea proponuje podkłady, lakiery akrylowe oraz impregnaty. Wśród nich znajdują się także farby tiksotropowe (Geowood). Nie brak również lakierów na drewniane posadzki (Geocasa – w połysku i satynowy). Produkty marki Alcea do drewna można stosować zarówno w przypadku konstrukcji drewnianych wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Linię Geocolor tworzą również systemy posadzkowe. Składają się na nie takie produkty jak bariera izolacyjna na wilgoć Geobarrier, podkład epoksydowy Geomaster 55, żywica samopoziomująca Geochallenge oraz lakiery: epoksyakrylowy Geofloor do zastosowań wewnętrznych oraz akrylowy satynowy Geosilk do użytku zewnętrznego.

Ochrona i dekoracja

Fot. arch. Alcea

Fot. arch. Alcea

System Geocolor to jednak nie tylko propozycja dla przemysłu. Należą do niego również produkty dekoracyjne, takie jak farby ścienne (Martinite, Pentalac, Idromarella) czy emalie akrylowe (Geolac, Geoseta, Geomur). Są one dostępne w szerokiej gamie odcieni (wzorniki RAL, NCS, kolory firmowe), a swoją intensywną i trwałą barwę zawdzięczają pigmentom produkowanym także przez firmę Alcea.

Stosując produkty z linii Geocolor chronimy więc środowisko, a równocześnie zapewniamy malowanym elementom metalowym, drewnianym, ścianom i posadzkom niezawodną ochronę i estetyczny wygląd. Więcej szczegółów – na stronie firmy Alcea.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA