a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSystem Geocolor marki Alcea – dla przemysłu i dekoracji

System Geocolor marki Alcea – dla przemysłu i dekoracji

Na rynku polskim są już dostępne produkty systemu kolorymetrycznego Geocolor marki Alcea. Są to wodorozcieńczalne farby, lakiery i impregnaty, zarówno do zastosowań przemysłowych, jak i dekoracyjnych.

Alcea Geocolor

Fot. arch. Alcea

Firma Alcea to ekspert w dziedzinie farb wodorozcieńczalnych – posiada 40-letnie doświadczenie w ich produkcji. We Włoszech, skąd wywodzi się koncern, tego typu produkty, nie zanieczyszczające powietrza szkodliwymi związkami, są już powszechnie stosowane. Miejmy więc nadzieję, że trend ten rozwinie się również w Polsce.

Fot. arch. Alcea

Fot. arch. Alcea

Korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia, Alcea opracowała system kolorymetryczny Geocolor. Należą do niego produkty wodorozcieńczalne na różne podłoża i do różnych zastosowań. Wśród nich znaleźć można zarówno farby epoksydowe i poliuretanowe do metalu, jak i emalie akrylowe, impregnaty do drewna czy powłoki posadzkowe.

Metal, drewno, posadzki

Wśród produktów do metalu z linii Geocolor znajdują się podkłady jedno- i dwuskładnikowe, lakiery poliuretanowe 1K i 2K (np. Geouretal) oraz lakiery epoksydowe, strukturalne i na gładko. W zastosowaniach przemysłowych, zwłaszcza na pojazdach, idealnie sprawdzają się także dostępne w ofercie lakiery poliakrylowe (Geoacryl). Produkty Geocolor do podłoży metalowych nadają się do malowania m.in. maszyn rolniczych i górniczych, maszyn do prac ziemnych, obrabiarek, dźwigów i naczep.

Fot. arch. Alcea

Fot. arch. Alcea

Jeśli chodzi o podłoża drewniane, Alcea proponuje podkłady, lakiery akrylowe oraz impregnaty. Wśród nich znajdują się także farby tiksotropowe (Geowood). Nie brak również lakierów na drewniane posadzki (Geocasa – w połysku i satynowy). Produkty marki Alcea do drewna można stosować zarówno w przypadku konstrukcji drewnianych wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Linię Geocolor tworzą również systemy posadzkowe. Składają się na nie takie produkty jak bariera izolacyjna na wilgoć Geobarrier, podkład epoksydowy Geomaster 55, żywica samopoziomująca Geochallenge oraz lakiery: epoksyakrylowy Geofloor do zastosowań wewnętrznych oraz akrylowy satynowy Geosilk do użytku zewnętrznego.

Ochrona i dekoracja

Fot. arch. Alcea

Fot. arch. Alcea

System Geocolor to jednak nie tylko propozycja dla przemysłu. Należą do niego również produkty dekoracyjne, takie jak farby ścienne (Martinite, Pentalac, Idromarella) czy emalie akrylowe (Geolac, Geoseta, Geomur). Są one dostępne w szerokiej gamie odcieni (wzorniki RAL, NCS, kolory firmowe), a swoją intensywną i trwałą barwę zawdzięczają pigmentom produkowanym także przez firmę Alcea.

Stosując produkty z linii Geocolor chronimy więc środowisko, a równocześnie zapewniamy malowanym elementom metalowym, drewnianym, ścianom i posadzkom niezawodną ochronę i estetyczny wygląd. Więcej szczegółów – na stronie firmy Alcea.

 

Dowiedz się więcej o firmie