a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDuży producent podnosi ceny pigmentów

Duży producent podnosi ceny pigmentów

Jeden z dużych koncernów chemicznych ogłosił podwyżkę cen swoich pigmentów. Jak podaje w komunikacie, presja w związku z globalną inflacją jest już tak duża, że decyzja ta stała się nieunikniona.

Fot. 饿狐网www_ewhooo_com / pixabay.com

Zmiany w swoim cenniku wprowadza firma Sun Chemical. Będą one dotyczyły pigmentów oraz dyspersji pigmentowych i wejdą w życie 1 kwietnia 2024.

Producent podjął decyzję o podwyższeniu cen w związku z rosnącymi kosztami pracy, globalną inflacją oraz stale rosnącymi wydatkami na energię w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Jak komentuje Stefan Sütterlin, prezes oddziału Color Materials w Sun Chemical:

Jako globalny lider produkcji pigmentów i dyspersji pigmentowych Sun Chemical stara się ograniczać rosnące koszty, jak tylko możliwe. Obecna skala wpływu inflacji wymaga od nas jednak korekty cen. O zmianach poinformujemy naszych klientów bezpośrednio.

Mimo korzystniejszych w ostatnim czasie cen surowców podwyżki okazały się nieuniknione. Dotyczyć będą one przede wszystkim produktów wytwarzanych w Europie, Ameryce Północnej i Japonii – a więc większości oferty firmy w zakresie pigmentów.

Źródło: Sun Chemical