Metal, który wygląda jak drewno lub kamień? Oddział powłok coil coating jednego z największych producentów farb na świecie zaprezentował właśnie swoją nową kolekcję kolorystyczną oferującą możliwość tak zaskakujących transformacji.
Oddział Coil Coatings koncernu Sherwin-Williams opublikował nową kolekcję kolorystyczną Emulate. Czerpie ona inspirację z piękna przyrody i zapewnia wykończenie typu coil coating podłoży metalowych zaskakujące naturalnością.
Metal jak drewno czy kamień
Kolekcja Emulate oferuje nieograniczone możliwości za sprawą solidowej warstwy bazowej oraz warstw tuszu, które pozwalają uzyskać unikatowe wzory i wielowarstwowe efekty. Powłoka otrzymywana jest z wykorzystaniem wklęsłodruku. Jak komentuje Kiki Redhead, globalna dyrektorka ds. Color Materials Finish (CMF) & Trend w Sherwin-Williams:
Nasi eksperci z Sherwin-Williams DesignHouse przestudiowali trendy w designie, naturze oraz wśród licznych produktów na wszystkich rynkach. Obserwując ewolucję drewna, naturalnego metalu i kamienia dostrzegliśmy okazję, by stworzyć coś, co będzie się wyróżniać, a równocześnie doskonale pasować.
Kolekcja liczy 30 propozycji kolorystycznych podzielonych na trzy kategorie – drewno, kamień i metal. Pierwsza kategoria to wykończenia zainspirowane dębem, orzechem, sękami i starym drewnem. Druga nawiązuje do marmuru, trawertynu, betonu i lastryko. Trzecia zaś – do powierzchni poddanych działaniu żywiołów, połyskliwych i młotkowanych.
Naturalne wykończenia bez naturalnych materiałów
Nowa kolekcja wpisuje się w ambicje Sherwin-Williams w zakresie zrównoważonego rozwoju – oferuje bowiem naturalne wykończenia bez eksploatowania naturalnych materiałów, promując możliwe do poddania recyklingowi podłoża metalowe. Brynn Wildenauer, projektant odcieni dla architektury w Sherwin-Williams Coil Coatings, wyjaśnia:
Naszym zamiarem jest naśladować przykładowo piękno i teksturę drewna, zapewniając równocześnie wytrzymałość i elastyczność. Podobnie jest w przypadku wykończeń imitujących naturalne metale, jak cynk i miedź, czy kamień. Architekci mogą uzyskać wygląd oferowany przez te cenne materiały, ale w sposób dużo bardziej wydajny.
Źródło: Sherwin-Williams, coatingsworld.com