a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Jotun

Jotun Polska Sp. z o.o.
ul.Magnacka 15
80-180 Gdańsk Kowale

Tel. + 48 58 555 15 15

info@jotunpolska.pl

Jotun

Wywodząca się z Norwegii Grupa Jotun jest międzynarodowym producentem i dystrybutorem farb antykorozyjnych, dekoracyjnych oraz powłok proszkowych. Znajduje się w pierwszej dziesiątce największych producentów farb na świecie. Jotun jest firmą rodzinną o wieloletnich tradycjach, założoną w 1926 roku w Sandefjord w Norwegii.

Pod koniec 2011 roku Jotun globalnie zatrudniał ponad 8 tysięcy pracowników w ponad 80 krajach, reprezentujących 76 różnych narodowości. To pokazuje jak z lokalnej, norweskiej rodzinnej Firmy w przeciągu ponad 40 lat Jotun stał się multinarodową organizacją obecną na całym świecie.

Do najbardziej prestiżowych obiektów malowanych farbami Jotun możemy niewątpliwie zaliczyć wieżę Eiffla, słynny statek pasażerski „Queen Mary II”, luksusowy 7-gwiazdkowy hotel Burj Al Arab w Dubaju, Eurotunel pod Kanałem La Manche, Kingdom Trade Center w Rijadzie oraz Bibliotekę Aleksandryjską w Egipcie.

Firma Jotun ma silną i ugruntowaną pozycję w branży farb antykorozyjnych, w okrętownictwie i w szeroko rozumianym przemyśle „lądowym”. Jotun specjalizuje się w walce z korozją. Nasza oferta jest bardzo szeroka i obejmuje specjalistyczne, wysokiej jakości farby antykorozyjne do wszelkich zastosowań. W swoim asortymencie posiadamy: farby alkidowe, akrylowe, winylowe, poliuretany, farby poliestrowe, silikonowe, winyloestrowe, wodorozcieńczalne itd. Nasze farby chronią przed ekstremalnymi temperaturami i warunkami atmosferycznymi. Są odporne na zanieczyszczenia i chemikalia. Doświadczeni inspektorzy firmy Jotun, posiadający międzynarodową certyfikację F.R.O.S.i O., zapewniają fachową pomoc i nadzór nad aplikacjami powłok. Pomagamy dobrać gotowe systemy lakiernicze dla: okrętownictwa, konstrukcji stalowych, mostów, drogownictwa, budownictwa, kolei, rurociągów, górnictwa, przemysłu energetycznego i petrochemicznego. Dobór odpowiednich systemów antykorozyjnych poparty jest wieloletnim doświadczeniem, badaniami oraz najnowocześniejszymi rozwiązaniami w branży. Produkty nasze wyróżnia na konkurencyjnym rynku bardzo wysoka jakość.

W Polsce Jotun jest obecny od ponad 20 lat. Działamy aktywnie zarówno na rynku farb morskich (produkcja stoczniowa) jak i w przemyśle lądowym. Nasz udział w rynku polskim wzrasta z roku na rok. Od początku 2011 Jotun Polska jest odpowiedzialna również za rynki Republiki Czeskiej, Słowacji, Węgier a od stycznia 2012 także za Kraje Bałtyckie (Litwa, Łotwa).

Blog
Artykuły
Multimedia