Rynek FarbJotun zaprezentuje unikatowe rozwiązania na kongresie EUROCORR 2018

Jotun zaprezentuje unikatowe rozwiązania na kongresie EUROCORR 2018

Wielkimi krokami zbliża się kongres EUROCORR 2018, duże europejskie wydarzenie dotyczące korozji. Jako Platynowy Sponsor wydarzenia firma Jotun zaprezentuje na nim swoje produkty antykorozyjne i ogniochronne.

Eurocorr2018 conference krakow

EUROCORR, jedna z największych europejskich konferencji poświęconych korozji, po raz pierwszy odbędzie się w Polsce, w Krakowie. Eksperci w dziedzinie korozji z całego świata pojawią się tu w dniach 9-13 września. Organizację wydarzenia powierzono Polskiemu Stowarzyszeniu Korozyjnemu, a jego Platynowym Sponsorem została firma Jotun.

Przy tej okazji Jotun silnie zaznaczy swoją obecność na kongresie. Na części wystawienniczej wydarzenia będzie można porozmawiać z ekspertami zarówno z Polski, jak i zagranicy.

„Tego rodzaju wydarzenia, podczas których nauka spotyka się z praktyką, to doskonała okazja nie tylko do zaprezentowania swoich rozwiązań, ale także do rozmowy o wyzwaniach związanych z szeroko pojętym tematem zabezpieczeń antykorozyjnych” – mówi Jerzy Kosior, Szef Działu Farb Przemysłowych Jotun Polska. „W dużej mierze dzięki takim rozmowom możemy później tworzyć produkty, które naszym klientom pozwalają sprawnie i bez zakłóceń prowadzić swoją zasadniczą działalność. Tak było w przypadku tworzenia serii Thermosafe, która jest bezpośrednią odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu naftowego, gazowego i chemicznego na wyższe temperatury, w których przebiegają niektóre procesy. To wymagało nowej generacji powłok.” – dodaje.

Bezkonkurencyjna ochrona, którą zapewniają produkty z linii Thermosafe, pozwala klientom zmniejszyć koszty materiałów i konserwacji, podnieść standardy bezpieczeństwa, zwiększyć wydajność i zwiększyć zyski dzięki mniejszej potrzebie konserwacji i szybkiemu przywróceniu produkcji po przestojach.

Na przykład Jotatemp 250 zapewnia ochronę antykorozyjną dla ciągłej pracy do 250 stopni, zapewniając optymalną efektywność kosztową dla klientów działających w tym progu. Jednak ci, którzy potrzebują zakresu od najniższych temperatur (ciekły gaz)  aż po ekstremalne temperatury (spalanie węglowodorów) mogą wybrać Jotatemp 1000 Ceramic dla optymalnej ochrony nawet do 1000 stopni.

Pełna gama Thermosafe, w skład której wchodzą również epoksydowe pasywne zabezpieczenia przeciwpożarowe (PFP) niewymagające siatki wzmacniającej oraz izolacja cieplna dla wycieków kriogenicznych, zabezpiecza przed szerokim spektrum zagrożeń, od ekspozycji termicznej po korozję, pożary i ciepło.

Warto zaznaczyć, że tegoroczna konferencja odbywa się w Centrum Kongresowym ICE, a więc również obiekcie zabezpieczonym farbami Jotun. Przy budowie otwartego w 2014 roku ICE Kraków wykorzystano produkty Penguard Express, grubopowłokową farbę epoksydową o wysokiej zawartości części stałych do zastosowania na stali konstrukcyjnej, oraz Hardtop HB – dwuskładnikową farbę nawierzchniową. Doskonale zabezpieczyły one obiekt, gwarantując, że przez długie lata gościć będzie on mógł różnego rodzaju wydarzenia, m.in. takie jak kongres EUROCORR 2018.