Rynek FarbLowigrunt-P – niewidzialna ochrona podłoży mineralnych

Lowigrunt-P – niewidzialna ochrona podłoży mineralnych

Porowate podłoża mineralne są często narażone na trwałe zabrudzenia, niszczący wpływ wilgoci, brzydkie zacieki lub rozwój mchów i pleśni. Jest jednak sposób, by pomóc im w tej nierównej walce ze starzeniem i czynnikami zewnętrznymi.

czym impregnowac kostke brukowa lowigrunt p

Służą do tego oczywiście odpowiednie produkty. Takie, które stworzą na powierzchni niewidzialną barierę dla wilgoci, zanieczyszczeń i mikroorganizmów. Jeden z takich preparatów znaleźć można w ofercie firmy Polifarb Łódź.

Wodny impregnat Lowigrunt-P jest oparty na nowoczesnej formule silanów. Można nim zabezpieczać wszelkie możliwe rodzaje podłoży mineralnych, w tym kostkę brukową, cegły, beton, dachówki ceramiczne nieszkliwione i cementowe, wapień, marmur czy granit. Jest bardzo wszechstronny – możemy go stosować na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, w mieście i na wsi, w środowisku przemysłowym i nadmorskim, w atmosferze suchej i wilgotnej.

Wnikając głęboko (nawet do kilku mm) w pory podłoża i reagując z nim, produkt tworzy niewidoczną ochronną warstwę, która podkreśla jego naturalny kolor. Powłoka ta zapobiega przenikaniu wilgoci oraz trwałym zabrudzeniom (powstałym na skutek rozlania się oleju samochodowego czy produktów spożywczych, takich jak kawa, herbata, soki, wino czy płynne tłuszcze). Chroni również podłoże przed warunkami atmosferycznymi – zwiększa odporność na mróz i zapobiega nieestetycznym zaciekom z deszczu.

Materiały zabezpieczone w ten sposób pozostają więc czyste, zachowują naturalną kolorystykę i są wolne od mchów, glonów i pleśni. Lowigrunt-P można stosować nie tylko na powierzchniach poziomych typu wylewki czy kostki brukowe, ale również pionowych, dzięki czemu wymagają one mniej wysiłku związanego z czyszczeniem. Dotyczy to na przykład ścian, figur ogrodowych czy pomników.

Produkt bazuje na wodzie. Nie szkodzi więc środowisku i bardzo szybko schnie – wystarczy mu tyle czasu, ile potrzeba na odparowanie wody. A kiedy już zabezpieczymy nim powierzchnię, możemy ją dodatkowo pomalować nawierzchniowymi farbami wodorozcieńczalnymi z oferty Polifarb-Łódź, takimi jak eko-FARPOS czy eko-LOWICYN.

Warto więc zabezpieczyć podjazd z kostki brukowej, czy elewację z cegły bezbarwnym gruntem, który zapewni dodatkową ochronę przed kapryśną pogodą i zabrudzeniami. A do tego sprawi, że ich kolory będą się prezentowały jeszcze efektowniej.