a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbHerqles
Herqles

Produkcja Chemii Budowlanej MOSKA Sp. J.
ul. Przemysłowa 12
63-600 Kępno

Tel. + 48 62 78 22 464

biuro@herqles.pl

Herqles

Herqles jest polską marką oferującą szeroką gamę produktów chemii budowlanej. W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak kleje, środki gruntujące, gładzie i tynki, płynne folie, masy uszczelniające, farby dyspersyjne i lakiery przemysłowe do drewna. Dzięki wysokiej jakości wyrobom i sprawnemu zarządzaniu firma zdołała wejść ze swoimi produktami na zagraniczne rynki, także poza Europą (Ameryka Południowa, Afryka).

Początki przedsiębiorstwa Herqles to rok 1985. Zostało ono założone przez Leszka Moskę i po transformacji ustrojowej zajmowało się dystrybucją materiałów do wykańczania wnętrz. W roku 1993 rozpoczęło własną produkcję – pierwszym wyrobem który trafił do sprzedaży był dyspersyjny klej do styropianu Herqles. Cztery lata później firma zakupiła disolwer firmy Niemann i rozpoczęła produkcję wysokiej jakości farb, zaś w roku 2000, dzięki znacznym wpływom ze sprzedaży na rynkach zagranicznych, zainwestowała w hale produkcyjne i magazynowe w przemysłowej dzielnicy Kępna.

Dziś Herqles jest firmą o ugruntowanej pozycji, co potwierdzają przyznane jej nagrody. W roku 2012 Newsweek Polska przyznał jej tytuł Laureata w konkursie Firmy Rodzinne 2012, a wkrótce potem znalazła się ona na liście Gepardów Biznesu branży chemicznej.

Artykuły