a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweNowa prezeska japońskiego koncernu

Nowa prezeska japońskiego koncernu

Jeden z największych producentów farb morskich na świecie ogłosił zmianę na stanowisku prezesa. Funkcję obejmie po raz pierwszy w historii firmy kobieta.

Gladys Goh. Fot. arch. Nippon Paint Marine

Firma Nippon Paint Marine ogłosiła, że stanowisko jej prezeski zajmie Gladys Goh. Zmiana wchodzi w życie ze skutkiem natychmiastowym.

Pierwsza kobieta, pierwsza cudzoziemka

Gladys Goh jest pierwszą kobietą oraz pierwszą osobą z zagranicy na stanowisku prezesa japońskiej firmy Nippon Paint Marine. Gladys dołączyła do zespołu Nippon Paint Malaysia w 2006 roku, przyczyniając się do sukcesu marki w Malezji. Komentując swój awans, nowa prezeska mówi:

Jestem zaszczycona mogąc objąć funkcję prezeski Nippon Paint Marine i zarazem z dumą reprezentując na tym stanowisku różnorodność naszego zespołu. W związku z tym, że przemysł morski stoi dziś przed wieloma wyzwaniami – od zagadnień związanych ze zrównoważonym rozwojem po trudne warunki gospodarcze i geopolityczne – działamy w coraz bardziej dynamicznym i zmiennym sektorze. Wyzwania oznaczają jednak również okazje do rozwoju, innowacji oraz tworzenia technologii i rozwiązań, które wniosą pozytywne zmiany.

Wyzwania, o jakich wspomina Gladys Goh, to m.in. nowe cele wynikające z dekarbonizacji branży oraz rosnące ceny paliw w związku z transformacją energetyczną przemysłu stoczniowego. Wszystko to wymaga nowych rozwiązań, które pomogą zredukować zużycie paliwa oraz emisję. Farby na kadłuby statków, produkowane m.in. przez Nippon Paint Marine, to najszerzej stosowana i najbardziej dostępna tego typu technologia.

40 000 statków z farbami Nippon Paint

Nippon Paint Marine Coatings współpracuje z klientami w 30 krajach w Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Północnej i Południowej. Produkty firmy zostały zastosowane na ponad 40 000 statków – od zbiornikowców i kontenerowców po statki wycieczkowe i jachty.

Źródło: Nippon Paint Marine