REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grafen na korozję

Długo można wymieniać zaproponowane dotychczas potencjalne zastosowania grafenu. Mimo to naukowcy sugerują, że odkryli właśnie kolejne – poprawa właściwości barierowych i antykorozyjnych powłok. Czy dodatek nanopłytek grafenowych to cudowna broń w walce z korozją?

grafen antykorozja

Fot. Meditations / pixabay.com

Badania dotyczące wpływu nanopłytek grafenowych na odporność antykorozyjną powłok przeprowadził niezależny ośrodek badawczy PRA. Zastosował on nanopłytki wyprodukowane przez firmę Applied Graphene Materials jako dodatek do farb epoksydowych.

Testy wykazały, że już niewielki dodatek nanopłytek grafenowych zmniejszał przepuszczalność pary wodnej o nawet 95%. Ponadto wydłużał czas, po którym pojawiają się pierwsze oznaki korozji, nawet o 500%.

Jak mówi Steve Ryley, manager technologiczny PRA, wyniki są bardzo interesujące i potwierdzają rezultaty wcześniejszych programów badawczych, w ramach których sprawdzano, jak nanopłytki grafenowe wpływają na właściwości farb epoksydowych i poliuretanowych. Wnioski? Dobrze rozprowadzone w farbie nanopłytki grafenowe mogą znacznie poprawić właściwości barierowe i antykorozyjne powłok.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA