a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZmiany w zarządzie dużego koncernu

Zmiany w zarządzie dużego koncernu

Europejski koncern ogłosił zmiany w swoim zarządzie. Przede wszystkim – nowa osoba stanie na czele rady dyrektorów wykonawczych.

Dr Markus Kamieth. Fot. arch. BASF

Z dniem 25 kwietnia dr Markus Kamieth przejął obowiązki przewodniczącego rady dyrektorów wykonawczych BASF. Stało się to na mocy decyzji rady nadzorczej z 20 grudnia 2023. Dr Kamieth zastąpi na tym stanowisku dra Martina Brudermüllera, który pełnił funkcję przewodniczącego od 2018 roku.

Kompetentny i doświadczony następca

Dr Kurt Bock, przewodniczący rady nadzorczej, w imieniu swoim i członków rady podziękował Martinowi Brudermüllerowi za odważne i rozsądne kierowanie firmą w niełatwych czasach. Z uznaniem wypowiedział się również o nowym przewodniczącym rady dyrektorów:

Markus Kamieth to kompetentny i doświadczony następca, który odniósł duże sukcesy zajmując różne stanowiska w strukturach BASF w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Azji. Łączy on strategiczną wizję ze skutecznością wdrożeń operacyjnych i dostarczy nowych impulsów do działania dla poszczególnych oddziałów i zespołów firmy.

Oprócz tego wyznaczonych zostało dwóch nowych członków rady dyrektorów wykonawczych. Anup Kothari to obecny prezes oddziału Nutrition & Health. Swoją karierę rozpoczął w BASF w Ameryce Północnej, a następnie zajmował różne stanowiska w USA, Niemczech i Chinach. Dr Katja Scharpwinkel jest obecnie prezeską oddziału EMEA. Do zespołu BASF dołączyła w 2010 roku.

Dr Katja Scharpwinkel. Fot. arch. BASF

Katja Scharpwinkel zastąpiła dr Melanie Maas-Brunner, która poinformowała radę nadzorczą, że nie zamierza przedłużać dotychczasowego kontraktu z powodu innych planów zawodowych. Dr Kurt Bock wyraził ubolewanie w związku z tym faktem oraz podziękował jej za osiągnięcia na zajmowanym w BASF stanowisku.

Przedłużony kontrakt

Ponadto do walnego zgromadzenia akcjonariuszy w roku 2026 przedłużony został kontrakt Michaela Heinza jako członka rady dyrektorów wykonawczych. Michael Heinz jest członkiem rady od roku 2011. Jest odpowiedzialny za oddziały Agricultural Solutions, Nutrition & Health oraz Care Chemicals w Ameryce Północnej i Południowej.

Źródło: BASF