a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweMelanie Maas-Brunner nową członkinią zarządu BASF

Melanie Maas-Brunner nową członkinią zarządu BASF

Zmiany w zarządzie BASF! Rada nadzorcza wyznaczyła dr Melanie Maas-Brunner na członkinię zarządu od dnia 1 lutego 2021. W tym samym terminie ma ona również przejąć stanowisko dyrektor ds. technologii.

BASF zarząd Melanie Maas-Brunner

Dr Melanie Maas-Brunner. Fot. arch. BASF

Dr Maas-Brunner jest związana z BASF od roku 1997, a od 2017 roku kierowała oddziałem Nutrition & Health. Od lutego przyszłego roku zostanie nie tylko członkinią zarządu, ale również dyrektor ds. technologii, przejmując stanowisko od dra Martina Brudermüllera.

Doświadczona chemiczka i silna liderka

W ramach nowych obowiązków dr Maas-Brunner będzie odpowiedzialna za trzy oddziały: Advanced Materials & Systems Research, Bioscience Research oraz Process Research & Chemical Engineering. Jak mówi dr Kurt Bock, prezes rady nadzorczej BASF:

W osobie Melanie Maas-Brunner witamy w zarządzie doświadczoną chemiczkę i silną liderkę. W czasie jej dotychczasowej kariery w BASF z sukcesami budowała oddziały biznesowe – zarówno w perspektywie globalnej, jak i w regionie Azji.

Oprócz tego BASF ogłosił, że zarząd opuszcza Wayne T. Smith. Zmiana wchodzi w życie z dniem 31 maja 2021. Smith pracuje w BASF od 16 lat, zaś członkiem zarządu był od roku 2012.

Nie jedyne zmiany

To nie jedyne planowane zmiany w zarządzie BASF. Zmiany personalne pociągnęły za sobą nowy rozkład obszarów odpowiedzialności poszczególnych członków. Szczegóły znaleźć można w komunikacie prasowym firmy.

Źródło: BASF