a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowy oddział dostarczy powłoki na „zielone” opakowania

Nowy oddział dostarczy powłoki na „zielone” opakowania

Producent tuszów i powłok ogłosił stworzenie nowego oddziału. Będzie się on zajmował rozwijaniem funkcjonalnych powłok, które zwiększą możliwości recyklingu opakowań.

Fot. arch. Siegwerk

Firma Siegwerk, jeden z czołowych światowych dostawców tuszów drukarskich oraz powłok dla branży opakowaniowej, ogłosił stworzenie nowego oddziału. Będzie się on skupiał na funkcjonalnych powłokach na przyjazne środowisku opakowania, zgodne z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego.

Odnawialne surowce szerzej stosowane

Rozszerzenie struktury firmy, które weszło w życie z dniem 1 kwietnia 2024, ma na celu umocnienie pozycji Siegwerk jako pioniera powłokowych rozwiązań opakowaniowych do poddawania recyklingowi. Jak komentuje Gilles Le Moigne, dyrektor utworzonego oddziału CE [Circular Economy] Coatings:

Powłoki funkcjonalne mogą na przykład uprościć strukturę opakowania, a także nadać odnawialnym surowcom – takim jak papier – nowe właściwości, dzięki którym mogą być one szerzej stosowane. Właśnie dlatego skupiamy się na rozwijaniu innowacyjnych powłok, na pierwszym miejscu stawiając recykling oraz wprowadzanie opakowań do zamkniętego obiegu.

Nowa jednostka, skoncentrowana na powłokach, będzie służyła jako międzyoddziałowe centrum wiedzy na temat recyklingu. Będzie również dostarczać specjalne funkcjonalne rozwiązania, uzupełniające standardową ofertę firmy w zakresie powłok.

Już teraz klienci Siegwerk mogą wybierać z szerokiej oferty funkcjonalnych powłok – od warstw barierowych, chroniących przed płynami, olejem i smarem, parą wodną, tlenem i promieniowaniem UV po powłoki ochronne zabezpieczające przed wysoką temperaturą, zarysowaniami czy elektryzowaniem.

180 kg odpadów rocznie

Rozwijanie przyjaznych środowisku, możliwych poddaniu recyklingowi rozwiązań to w dzisiejszych czasach konieczność. Według danych Komisji Europejskiej każdy Europejczyk generuje obecnie 180 kg odpadów opakowaniowych rocznie, a jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, do roku 2030 ilość ta wzrośnie jeszcze o 19%. Dlatego tak ważne jest wprowadzanie w branży opakowaniowej materiałów, które mogą być ponownie wykorzystane.

Źródło: Siegwerk