a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKarta Równości w branży farb

Karta Równości w branży farb

Różnorodność i inkluzywność to już coś więcej niż modne słowa – także w branży farb i powłok. Dlatego Brytyjska Federacja Powłok ogłosiła właśnie specjalną Kartę Równości, Różnorodności i Inkluzywności. Podpisało ją ponad 30 członków organizacji.

Fot. ua_Bob_Dmyt_ua / pixabay.com

W dniu 8 kwietnia 2024 Brytyjska Federacja Powłok (BCF) ogłosiła Kartę Równości, Różnorodności i Inkluzywności (ED&I – ang. Equity, Diversity, and Inclusion Charter). Dokument jest publicznym wyrazem zaangażowania w działania na rzecz przyjaznej i różnorodnej branży.

Kolejny krok na drodze do ED&I

To kolejny już krok, jaki Brytyjska Federacja Powłok podejmuje na drodze równości i różnorodności. Wcześniej w 2021 roku powołała specjalny komitet ds. ED&I, zaś w 2023 roku zarząd BCF zaangażował się w udoskonalenie zasad ED&I w branży farbiarskiej. Jak komentuje Lisa Kelly, przewodnicząca komitetu ds. ED&I:

Różnorodność i inkluzywność stają się coraz ważniejsze dla całej branży farbiarskiej – naszych klientów, udziałowców i inwestorów. Dlatego tak wielką radość sprawia mi ogłoszenie Karty Równości, Różnorodności i Inkluzywności. Podpisując dokument, producenci nie tylko pokazują swoje zaangażowanie na rzecz inkluzywnego środowiska pracy, ale też czynią realny krok w kierunku realizacji tego celu.

Kartę podpisało ponad 30 członków Brytyjskiej Federacji Powłok. Jak podkreśla dyrektor generalny organizacji, Tom Bowtell, deklarują oni tym samym, że są gotowi wdrożyć idee ED&I w swoich strukturach, co jest świetnym startem. Zobowiązują się również, że będą aktywnie wspierać BCF w procesie monitorowania i raportowania ich postępów.

Fot. arch. BCF

Więcej informacji

Więcej informacji o Karcie znaleźć można na stronie Brytyjskiej Federacji Powłok. Znajduje się tam również pełna lista firm, które podpisały dokument.

Źródło: BCF