a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNa burzliwy czas. Kolory Roku 2024 dla branży przemysłowej

Na burzliwy czas. Kolory Roku 2024 dla branży przemysłowej

Nie tylko branża farb dekoracyjnych żyje odcieniami nadchodzącego sezonu. Swoje Kolory Roku 2024 zaprezentował właśnie lider produkcji powłok dla branży przemysłowej, lotniczej i samochodowej – firma Mankiewicz.

Fot. arch. Mankiewicz

Poprzez swój zestaw Kolorów Roku 2024 Mankiewicz dowodzi, jak silnie nastroje społeczne i trendy znajdują odzwierciedlenie w gamie kolorystycznej. Embrace in Orange, Undated oraz Fog – oto trzy odcienie wybrane przez ekspertów firmy na obecny rok.

Kolor – lek na niepokoje

Trzy Kolory Roku 2024 Mankiewicz są odbiciem nastrojów na świecie, który ulega dziś szybkim przemianom i doświadcza niepokojących zjawisk. Nadążanie za zmianami to duże wyzwanie, które – jak się okazuje – wywołuje w nas bardzo różne reakcje.

Embrace in Orange i Undated budzą ciepłe uczucia oraz wywołują skojarzenia z pełnią życia i stabilnością, uśmierzając nasze niepokoje. Trzeci kolor, Fog, jest z nieco innej bajki – to subtelny perłowy odcień o lekko futurystycznym charakterze. Wszystkie trzy zgodnie z założeniami producenta mają stanowić inspirację dla ponadczasowych projektów i zachęcać do tworzenia wykończeń, które chronią oraz cieszą.

Embrace in Orange: radość życia

W czasach zmęczenia i niepewności kolor pomarańczowy jest jak balsam dla duszy. Poprawia nastrój oraz przywodzi skojarzenia z wszystkim co społeczne i wspólnotowe, z kreatywnością i joie de vivre. Ma w sobie młodość, lekkość, aromat. Embrace in Orange nawiązuje do świeżości lat 70., pomarańczowej popkultury oraz klasyków w duchu retro.

Fot. arch. Mankiewicz

Ponadto, jak podkreślają eksperci firmy Mankiewicz, pomarańczowy charakteryzuje urok i pozytywność, a zarazem odrobina szaleństwa: to odcień przygody, oranżady i wakacyjnych piegów na twarzy. Dlatego właśnie tak świetnie sprawdza się dziś.

Undated: pokusa niedoskonałości

Ziemiste i mineralne odcienie nawiązujące do gliny, gipsu lub kamienia są charakterystyczne dla współczesnego designu. „Undated” bawi się nieregularnością powierzchni i wykorzystuje ją jako atut. Podobnie jak w przypadku wypalanej gliny, lastryko czy nowoczesnych materiałów z recyklingu, przywodzące na myśl kamień wykończenie tworzy nastrój spokoju i stabilności.

Fot. arch. Mankiewicz

Niedoskonałość nie jest tu wadą – zamiast tego przywodzi na myśl unikatowość, otwartości i tolerancję. „Undated” może być podstawą bardzo zróżnicowanych projektów, od nowoczesnych i sportowych aż po wyszukane i eleganckie. Prosty efekt, który nada każdemu obiektowi charakter niepowtarzalności i indywidualności.

Fog: powściągliwa elegancja

Ostatni Kolor Roku 2024 Mankiewicz to porcelanowy odcień o kredowym charakterze i perłowym efekcie. Inspiracją dla niego były mgły, które potrafią przeobrazić każdy krajobraz w pełen spokoju, kontemplacji i wyciszenia.

Fot. arch. Mankiewicz

W połączeniu z bardziej wyrazistymi kolorami jasne i miękkie tony często pozostają niedostrzegane, jako mało efektowne tło. Kiedy jednak występują solo, efekt może być niezwykły i bardzo różnorodny – od sportowego z odrobiną futuryzmu aż po bardzo elegancki. Jako powściągliwy odcień Fog stwarza niemal nieograniczone możliwości dla projektantów.

Źródło: Mankiewicz, coatingsworld.com