a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiWięcej pigmentu carbon black w Indiach i Tajlandii

Więcej pigmentu carbon black w Indiach i Tajlandii

Znany producent pigmentu carbon black ogłosił plany budowy nowych zakładów w Azji. Odpowiada tym samym na ogromne zapotrzebowanie klientów z tego regionu.

Fot. rkit / pixabay.com

Firma Birla Carbon ogłosiła budowę dwóch nowych zakładów produkcyjnych. Jej pigment carbon black produkowany będzie w Naidupet (Andhra Pradesh, Indie) oraz w Rayong w Tajlandii.

Priorytetowe znaczenie

Obydwa zakłady będą posiadały wstępną zdolność produkcyjną 120 kMT i staną się operacyjne w 2025 roku; w planach jest jednak rozwinięcie zdolności do 240 kMT. Jak skomentował John Loudermilk, prezes i dyrektor generalny Birla Carbon:

Cieszymy się, mogąc rozszerzyć nasze plany ekspansji przy wsparciu kluczowych klientów na szybko rozwijających się rynkach – w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej. Dwie nowe, wyposażone w najnowocześniejsze technologie fabryki zapewnią stabilne dostawy naszych innowacyjnych produktów oraz jakość i obsługę pozwalające naszym klientom na realizację ich własnych ambicji.

Nowe zakłady będą miały dla firmy priorytetowe znaczenie ze względu na ich lokalizację, zapotrzebowanie w regionie oraz specyficzne potrzeby klientów. Trwa również realizacja ogłoszonych wcześniej projektów dotyczących produkcji, m.in. rozbudowy zakładu na Węgrzech.

Ocena zapotrzebowania

Plany Birla Carbon dotyczące ekspansji opracowywane są na podstawie nieustannej oceny zapotrzebowania w poszczególnych częściach świata. W ramach swojego celu Share the Strength (Dzieląc Siły) firma decyduje o budowie lub rozbudowie zakładów w oparciu o potrzeby klientów, branżowe trendy oraz własne ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: Birla Carbon