REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pokój dziecięcy – jakie farby, jakie odcienie?

Zabierasz się za malowanie pokoju dziecięcego? Chcesz stworzyć swojemu dziecku przyjemną przestrzeń do zabawy i odpoczynku? Mamy dla ciebie 5 cennych wskazówek, cytowanych za specjalistami marki Dulux.

pokój dziecięcy

Kolor limonkowy będzie się doskonale prezentować w pokoju dziecięcym. Fot. arch. Dulux

Wybór koloru do pokoju dziecięcego to wbrew pozorom nie tak błaha sprawa. W końcu chcemy nie tylko aby wnętrze pięknie się prezentowało, ale i aby nasza pociecha czuła się wśród swoich czterech ścian jak najlepiej, aby otaczające ją kolory działały pobudzająco i wprawiały w dobry humor, ale nie rozdrażniały. Są bowiem odcienie, które mogą oczarować dzieci i nas, ale na dłuższą metę staną się drażniące i będą utrudniać zasypianie w nocy – ostrzega Martin Tustin-Fuchs, brand manager Dulux. Warto więc tę decyzję poważnie przemyśleć. Poniżej – kilka pożytecznych wskazówek od PPG, które ułatwią całe przedsięwzięcie.

  • Taka aranżacja może być marzeniem twojej małej córeczki, ale będzie już zdecydowanie nieodpowiednia dla nastolatki. Fot. champagne.chic / Foter.com / CC-BY-NC-ND

    Oddaj głos dziecku. W końcu to ono spędzać będzie w tym pokoju najwięcej czasu. Zapytaj, jakie kolory chciałoby u siebie widzieć, pozwól mu wybrać wykończenie i dodatki. Oglądaj razem z nim branżowe czasopisma i strony internetowe, żeby miało się do czego odnieść. Gdy już ściany zostaną pomalowane, zarezerwuj na nich trochę powierzchni, którą twoja pociecha będzie mogła pokryć odciskami swoich rąk. Będzie to dla niej również okazja do świetnej zabawy!

  • Myśl o przyszłości. Dzieci dorastają bardzo szybko, a ich gusta nieustannie się zmieniają. Jaskrawy róż może być dziś ulubionym kolorem twojej córki, ale wystarczy kilka lat, żeby zaczął razić. Jeśli więc musi to być róż, wybierz raczej przydymiony lub pastelowy, który można łatwo dostosować zmieniając po prostu meble i akcesoria. Najbezpieczniejsze opcje to pastele oraz śmiałe, ale wysmakowane kolory, takie jak królewski błękit czy fiolet. Powinny przypaść do gustu zarówno małemu brzdącowi, jak i poważnemu nastolatkowi.
  • Spójrz z jego perspektywy. To, co tobie wydaje się ładne i ciekawe, może nudzić twoją pociechę. Uklęknij i spójrz na wszystko z jego poziomu. Może jedna ściana przyozdobiona ciekawym muralem, na przykład tropikalną dżunglą? Udekorowany w ten sposób fragment ściany można później bez problemu zamalować. Przymocuj gwiazdki na suficie, naklej małe zabawki lub puzzle na ramki zdjęć, lampy, zasłony. W ten sposób pokój nabierze przyjaznego nastroju i stanie się świetnym środowiskiem zarówno do zabawy, jak i odpoczynku.
  • Popracuj nad efektem. Naniesiona w niestandardowy sposób farba ożywi pokój dziecka. Wykorzystaj gąbkę, szmatkę lub specjalny grzebień, żeby uzyskać unikatowy wzór i teksturę.
  • Ostatnia porada jest natury technicznej. Farba do pokoju dziecka jest narażona na bezustanne tarcie, drapanie, zabrudzenia i zmywanie. Musi być na tyle wytrzymała, żeby to znieść. Zwróć na to uwagę, wybierając farbę w sklepie. Na stronach producentów farb produkty są często odpowiednio skatalogowane – szukaj tych przeznaczonych specjalnie do pokojów dziecięcych.

Zieleń i cytrusy to modne odcienie, które świetnie pasują do pokoju dziecięcego. Fot. Pink Sherbet Photography / Foter.com / CC-BY

A trendy? Bardzo modne w pokojach dziecinnych są obecnie wesołe akcenty cytrusowe, zestawienia kolorów komplementarnych (jak lawenda i zieleń) oraz ciepłe odcienie szarego. Na topie jest też klasyczna czerń i biel, które są świetnym tłem dla kolorowych mebli i gadżetów. Trendy jednak szybko przemijają, najlepiej więc mimo wszystko trzymać się tego, co będzie pasowało do osobowości naszego dziecka.

Jeśli wciąż szukasz inspiracji, zapoznaj się z aranżacjami do pokoju dziecięcego na stronie firmy Dulux.

Wszystko gotowe? Czas sprawić, by kara „Idź do swojego pokoju!” raz na zawsze przestała być karą!

Źródło: PPG

Naturalne barwy i złoto. Fot. arch. Dulux

Fot. lakbdesign fergusandme / Foter.com / CC-BY

Pastelowe róże, fiolety i błękity. Fot. arch. Dulux

Fot. TobiasMik · WhatWeDo / Foter.com / CC-BY-NC-SA

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA