REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby morskie w latach 2014-2018

Zgodnie z najnowszym raportem TechNavio rynek farb i powłok morskich w ciągu najbliższych czterech lat będzie się miał doskonale – jego wzrost CAGR powinien ukształtować się na poziomie 11,29%. Zdaniem analityków to przede wszystkim zasługa przemysłu olejowego i gazowego.

farby morskie

Fot. goodmorph (sxc.hu)

Specjaliści TechNavio przewidują, że przemysł gazowo-olejowy w najbliższych latach bardzo się rozwinie. To zaś stwarza zapotrzebowanie na farby przeciwporostowe i antykorozyjne – czy to do pokrycia konstrukcji platform wydobywczych, czy transportujących gaz i olej kontenerowców. Dlatego też wartość rynku farb i powłok morskich w latach 2013-2018 ma skoczyć w górę w tempie aż 11% na rok.

Będzie to również dobry czas dla innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów. Z drugiej strony ekologia może być i siłą wstrzymującą rozwój rynku, ponieważ coraz surowsze regulacje prawne będą silnie krępować producentów.

Raport TechNavio obejmuje najważniejsze obszary rynkowe na świecie (Europa, Bliski Wschód i Afryka; Azja i Pacyfik; obydwie Ameryki), wymienia również najważniejszych graczy na rynku. Są to AkzoNobel, Jotun, PPG Industries oraz Chugoku Marine Paints. W światowej czołówce wymieniono też takich producentów jak BASF, Hempel, Sherwin-Williams, Kansai Paint oraz Nippon Paint.

Raport można kupić na stronie TechNavio.

Źródło: TechNavio

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA