a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby morskie w latach 2014-2018

Farby morskie w latach 2014-2018

Zgodnie z najnowszym raportem TechNavio rynek farb i powłok morskich w ciągu najbliższych czterech lat będzie się miał doskonale – jego wzrost CAGR powinien ukształtować się na poziomie 11,29%. Zdaniem analityków to przede wszystkim zasługa przemysłu olejowego i gazowego.

farby morskie

Fot. goodmorph (sxc.hu)

Specjaliści TechNavio przewidują, że przemysł gazowo-olejowy w najbliższych latach bardzo się rozwinie. To zaś stwarza zapotrzebowanie na farby przeciwporostowe i antykorozyjne – czy to do pokrycia konstrukcji platform wydobywczych, czy transportujących gaz i olej kontenerowców. Dlatego też wartość rynku farb i powłok morskich w latach 2013-2018 ma skoczyć w górę w tempie aż 11% na rok.

Będzie to również dobry czas dla innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów. Z drugiej strony ekologia może być i siłą wstrzymującą rozwój rynku, ponieważ coraz surowsze regulacje prawne będą silnie krępować producentów.

Raport TechNavio obejmuje najważniejsze obszary rynkowe na świecie (Europa, Bliski Wschód i Afryka; Azja i Pacyfik; obydwie Ameryki), wymienia również najważniejszych graczy na rynku. Są to AkzoNobel, Jotun, PPG Industries oraz Chugoku Marine Paints. W światowej czołówce wymieniono też takich producentów jak BASF, Hempel, Sherwin-Williams, Kansai Paint oraz Nippon Paint.

Raport można kupić na stronie TechNavio.

Źródło: TechNavio

Dowiedz się więcej o firmie