a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnePrzedstawiciele PZPFiK spotkali się w Warszawie

Przedstawiciele PZPFiK spotkali się w Warszawie

12 kwietnia w Warszawie odbyło się pierwsze warsztatowe spotkanie członków Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów. Jego celem było opracowanie „mapy problemowej” zagadnień, którymi Związek zajmie się w najbliższym czasie.

PZPFiK

Fot. arch. PZPFiK

Wydarzenie odbyło się w siedzibie firmy Teknos i wzięli w nim udział przedstawiciele firm Teknos, PPG, Farby Kabe, Śnieżka, Caparol, Tikkurila, Altax, Wacker, Polifarb Łódź i AkzoNobel.

Podczas spotkania powołano do życia zespoły ds. jakości i ds. ochrony zasobów, które przedyskutowały takie inicjatywy jak promowanie i certyfikowanie wysokiej jakości produktów czy program zbiórki opakowań po farbach i klejach. Ponadto powstały dwa kolejne zespoły – ds. legislacji i ds. komunikacji.

Ostatecznie opracowano 18 projektów, które będą realizowane w pierwszej kolejności. Dotyczą one różnych obszarów, m.in. ochrony środowiska, legislacji czy promocji jakości. Jak mówi dyrektor zarządzający PZPFiK, Janusz Naglik:

Bardzo pozytywnie oceniam efekty tego spotkania. Po pierwsze wśród uczestników zbudowaliśmy świadomość możliwości jakie daje wspólne wypracowanie korzystnych dla branży rozwiązań. Po drugie, w toku dyskusji wszyscy zyskaliśmy pewność, że przyjęte do dalszego procedowania projekty są rzeczywistymi priorytetami. Ten warsztat był pierwszy, ale planujemy już kolejne.

Źródło: PZPFiK

Dowiedz się więcej o firmie