a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAkzoNobel otrzyma surowce z celulozy

AkzoNobel otrzyma surowce z celulozy

Naturalne surowce wciąż na fali popularności! Koncern AkzoNobel ogłosił, że nawiązał współpracę z przedsiębiorstwem rolno-przemysłowym Royal Cosun. Celem współpracy ma być opracowanie metod pozyskiwania związków chemicznych z celulozy pochodzącej z buraków cukrowych.

AkzoNobel surowce celuloza

Fot. ClizBiz / Foter.com / CC BY

Półtora roku temu donosiliśmy, że firma AkzoNobel jest zainteresowana możliwościami pozyskiwania surowców z buraków cukrowych. Zlecono wówczas ekspertyzę, która miała określić, czy taki projekt jest możliwy i w jaki sposób najlepiej go zrealizować. Obecnie koncern ma już strategię i podjął pierwsze kroki.

Najważniejszym z tych kroków jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem rolno-przemysłowym Royal Cosun. Ma ona opierać się na połączeniu wiedzy i doświadczenia Royal Cosun z dziedziny przetwórstwa produktów rolnych oraz specjalizacji AkzoNobel w obszarze chemicznej modyfikacji celulozy.

Geert Hofman, General Manager działu Performance Additives, stwierdził, że umowa ta stwarza wiele możliwości. Dzięki niej możliwe będzie dostarczenie całej gamy innowacyjnych produktów pochodzących z celulozy. A to z kolei pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przyjazne środowisku surowce dla wielu różnych dziedzin przemysłu – zarówno spożywczego i medycznego, jak i branży farb i powłok czy budowlanej.

Program jest zgodny z proekologicznym podejściem Royal Cosun, ale również z programem Planet Possible, będącym ważnym elementem strategii AkzoNobel. W ramach niego koncern skupia się na technologiach otrzymywania produktów pochodzenia biologicznego, które mogą się stać częścią gospodarki cyrkulacyjnej.

Źródło: AkzoNobel