REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel otrzyma surowce z celulozy

Naturalne surowce wciąż na fali popularności! Koncern AkzoNobel ogłosił, że nawiązał współpracę z przedsiębiorstwem rolno-przemysłowym Royal Cosun. Celem współpracy ma być opracowanie metod pozyskiwania związków chemicznych z celulozy pochodzącej z buraków cukrowych.

AkzoNobel surowce celuloza

Fot. ClizBiz / Foter.com / CC BY

Półtora roku temu donosiliśmy, że firma AkzoNobel jest zainteresowana możliwościami pozyskiwania surowców z buraków cukrowych. Zlecono wówczas ekspertyzę, która miała określić, czy taki projekt jest możliwy i w jaki sposób najlepiej go zrealizować. Obecnie koncern ma już strategię i podjął pierwsze kroki.

Najważniejszym z tych kroków jest nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwem rolno-przemysłowym Royal Cosun. Ma ona opierać się na połączeniu wiedzy i doświadczenia Royal Cosun z dziedziny przetwórstwa produktów rolnych oraz specjalizacji AkzoNobel w obszarze chemicznej modyfikacji celulozy.

Geert Hofman, General Manager działu Performance Additives, stwierdził, że umowa ta stwarza wiele możliwości. Dzięki niej możliwe będzie dostarczenie całej gamy innowacyjnych produktów pochodzących z celulozy. A to z kolei pozwoli zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na przyjazne środowisku surowce dla wielu różnych dziedzin przemysłu – zarówno spożywczego i medycznego, jak i branży farb i powłok czy budowlanej.

Program jest zgodny z proekologicznym podejściem Royal Cosun, ale również z programem Planet Possible, będącym ważnym elementem strategii AkzoNobel. W ramach niego koncern skupia się na technologiach otrzymywania produktów pochodzenia biologicznego, które mogą się stać częścią gospodarki cyrkulacyjnej.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA