REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila – zmiany na Ukrainie i Białorusi

Tikkurila zadecydowała o zmianie modelu biznesowego na Ukrainie i Białorusi. Podjęła podobne kroki jak poprzednio w swoich oddziałach w kilku innych europejskich państwach, m.in. w Czechach i na Węgrzech.

Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Fiński koncern postanowił sprzedać cały swój udział w kapitałach spółek zależnych na rynku ukraińskim i białoruskim firmie utworzonej przez lokalne kierownictwo Tikkurili. Nowe przedsiębiorstwo będzie dystrybuować produkty tej marki w obu krajach.

Całościowe przychody obu jednostek, które mają być obiektem sprzedaży, wynosiły w roku 2015 12 mln euro. Liczba zatrudnionych to ok. 90. Transakcja zostanie zamknięta w drugim kwartale 2016.

Jak komentuje Erkki Järvinen, prezes firmy Tikkurila, podobnej zmiany modelu biznesowego dokonano w koncernie w roku 2012 w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji. Przyniosła ona wówczas bardzo dobre rezultaty, stąd też decyzja, aby podobnej reorganizacji dokonać na rynku ukraińskim i białoruskim.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA