a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCo nowego na SurfaceTechnology GERMANY 2020?

Co nowego na SurfaceTechnology GERMANY 2020?

W jaki sposób cyfryzacja wpływa dziś na branżę technologii powierzchni? Jak radzić sobie na rynku w warunkach nowych regulacji prawnych? O tym między innymi mowa będzie na najbliższych targach SurfaceTechnology GERMANY, które odbędą się już za niecały rok – w dniach 16-18 czerwca 2020 w Stuttgarcie.

SurfaceTechnology GERMANY 2020

Fot. arch. SurfaceTechnology GERMANY

Czasu jest jeszcze sporo, jednak warto już teraz zaplanować sobie te trzy czerwcowe dni, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi. Jak mówi Olaf Daebler, globalny dyrektor SurfaceTechnology GERMANY w grupie Deutsche Messe:

Targi SurfaceTechnology GERMANY 2020 będą atrakcyjną opcją i dla graczy z branży obróbki powierzchni, i dla użytkowników. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby zainteresowane powlekaniem elektrolitycznym, jak i projektanci poszukujący idealnych rozwiązań powłokowych dla swoich produktów.

Tematami przewodnimi pozostaną efektywne wykorzystanie energii i zasobów w całym procesie powlekania oraz przyjazna środowisku obróbka wstępna. Stowarzyszenie VDMA zamierza zaprezentować przede wszystkim zagadnienia związane z integracją rozwiązań cyfrowych w branży obróbki powierzchni. Z kolei w pawilonie stowarzyszenia ZVO tematem numer jeden będzie różnorodność i wydajność dostępnych technologii elektropowlekania.

Zainteresowanie jest bardzo duże. Spodziewamy się ponad 75 współwystawców, którzy w naszym pawilonie zaprezentują swoje produkty, usługi i innowacje

– mówi dyrektor zarządzający ZVO, Christoph Matheis. I podkreśla, że mimo wielu wyzwań, jakim obecnie musi stawić czoła branża – jak rozporządzenie REACH, skomplikowany proces rejestracji środków chemicznych, ale również niepewna sytuacja związana z Brexitem, słaba sprzedaż w Chinach czy kryzys zadłużenia we Włoszech – w zakresie technologii bardzo prężnie się ona rozwija.

SurfaceTechnology GERMANY to wydarzenie, które uwagę poświęca wszystkim obszarom technologii powierzchni. Głównie elektropowlekaniu, obróbce plazmą oraz obróbce mikro-materiałowej, ale również m.in. piaskowaniu, natryskiwaniu cieplnemu, materiałom powłokowym czy ochronie środowiska. Prezentowane rozwiązania służą do obróbki wszystkich możliwych powierzchni – od metalu przez tworzywa sztuczne i drewno aż po szkło i ceramikę. Znaleźć mogą zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak motoryzacja, inżyniera mechaniczne, elektronika, aeronautyka czy medycyna.

W ubiegłym roku targi, znane wcześniej jako O&S, debiutowały pod obecną nazwą. Przyciągnęły wówczas blisko 300 wystawców, którzy swoją ofertę zaprezentowali na prawie powierzchni prawie 8300 metrów kwadratowych. W imprezie wzięło udział ponad 6000 odwiedzających.

Źródło: SurfaceTechnology GERMANY