a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzejęcie europejskiego dystrybutora materiałów i dodatków

Przejęcie europejskiego dystrybutora materiałów i dodatków

Na rynku dystrybutorów chemii doszło do kolejnego przejęcia. Tym razem właściciela zmienia firma zajmująca się dystrybucją zaawansowanych materiałów i dodatków w Niemczech oraz Europie Środkowej i Wschodniej.

Fot. TungArt7 / pixabay.com

Firma Azelis dokonała kolejnego przejęcia, tym razem – po ostatnim zakupie w dalekiej Kolumbii – na rynku europejskim. W jej ręce przeszedł DBH Osthandelsgesellschaft mbH, dystrybutor specjalistycznych środków chemicznych działający w Niemczech oraz Europie Środkowej i Wschodniej (w tym w Polsce).

Ugruntowanie pozycji w regionie EMEA

Przejęcie wzmocni pozycję Azelis w sektorze chemii przemysłowej. DBH posiada szeroką bazę klientów oraz silny lokalny zespół. Jak komentuje dr Uwe Zakrzewski, dyrektor zarządzający Azelis DACH:

Cieszymy się, mogąc powitać zespół DBH w Azelis. Przejęcie stanowi dla nas istotny krok naprzód, który ugruntuje naszą pozycję, przede wszystkim na rynku zaawansowanych materiałów i dodatków w regionie EMEA. Dzięki zaawansowanej wiedzy i obecności DBH w tym sektorze z pewnością staniemy się bardziej widoczni i będziemy w stanie jeszcze lepiej odpowiadać na zmieniające się potrzeby klientów.

Również przedstawiciele DBH podkreślają, że przejście w ręce Azelis to dla nich przełomowy moment, który pozwoli im wzmocnić pozycję na rynku i rozszerzyć ofertę. Dodają również, że ich działalność i ekspercka wiedza w dziedzinie zaawansowanych materiałów i dodatków doskonale uzupełniają się z działaniami Azelis.

Wsparcie 200 klientów

Firma DBH powstała w 1990 roku w Berlinie. Wraz z jej przejęciem Azelis zyskuje 12 nowych pracowników, w tym doświadczonych specjalistów ds. sprzedaży, służących wsparciem blisko 200 klientom. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugim kwartale 2024 roku.

Źródło: Azelis