a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiPrzejęcie wytwórcy polimerów do renowacji infrastruktury

Przejęcie wytwórcy polimerów do renowacji infrastruktury

Amerykański producent systemów do renowacji infrastruktury betonowej przejdzie w ręce europejskiego producenta. To dobry czas na podobny zakup – w Stanach Zjednoczonych realizowany jest obecnie dziesięcioletni projekt modernizacji infrastruktury.

Fot. PublicDomainArchive / pixabay.com

Koncern Sika przejął firmę Kwik Bond Polymers (KBP) – producenta systemów polimerowych do renowacji infrastruktury betonowej. KBP od ponad 30 lat specjalizuje się w renowacji nawierzchni mostowych, a jego technologie zastosowane zostały w wielu projektach na terenie USA.

Wartość dla klientów i korzyści środowiskowe

KBP posiada sprawdzoną ofertę produktową, w skład której wchodzą technologie polimerowe zapewniające trwałość nawierzchni mostowych oraz innych elementów infrastruktury betonowej. Wydłużając czas życia obiektów, firma przyczynia się do ograniczenia śladu węglowego w całej branży budowlanej – a równocześnie jej działania doskonale wpisują się w kulturę korporacyjną Sika. Jak komentuje Mike Campion, dyrektor regionu Americas w Sika:

Zabezpieczając infrastrukturę betonową i wydłużając jej trwałość, oferujemy cenną wartość dla naszych klientów oraz korzyści środowiskowe dla całego sektora budowlanego. Serdecznie witamy wszystkich pracowników Kwik Bond w zespole Sika.

Siedziba KBP mieści się w pobliżu San Francisco w Kalifornii, podobnie jak główny zakład produkcyjny firmy. Dodatkowe ośrodki produkcyjne i magazynowe mieszczą się w Pittsburghu w Pensylwanii. Dzięki tak rozmieszczonym obiektom producent może sprawnie obsługiwać swoich amerykańskich klientów. Jego łańcuch dostaw oraz system obsługi zostaną dodatkowo udoskonalone dzięki wsparciu Sika.

Infrastruktura w USA przed wieloma wyzwaniami

Infrastruktura w Stanach Zjednoczonych stoi obecnie przed wieloma wyzwaniami – od wielu lat pozostaje niedoinwestowana i nie jest odpowiednio konserwowana. W 2022 roku zatwierdzona została ustawa, zgodnie z którą w ciągu następnej dekady na modernizację infrastruktury krytycznej przeznaczonych miało być 1,2 bln $. Znaczącą część inwestycji stanowić ma renowacja nawierzchni mostowych.

Źródło: Sika