a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweO połowę mniejsze pęknięcia w betonie dzięki powłoce

O połowę mniejsze pęknięcia w betonie dzięki powłoce

Jeden z dużych koncernów zaprezentował nowy produkt w swojej ofercie – teksturowaną powłokę epoksydową na stalowe pręty. Jak zapewnia producent, to przełom w branży betonowej i budowlanej.

Fot. arch. Sherwin-Williams

W ofercie Sherwin-Williams Protective & Marine pojawiła się nowa technologia powłokowa dla branży betonowej – Sher-Bar TEC. Należy ona do teksturowanych powłok epoksydowych (TEC – ang. textured epoxy coating) na pręty stalowe.

Nowa era ochrony infrastruktury

Nowa powłoka oferuje wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia i korozję zarówno w przypadku horyzontalnych, jak i wertykalnych projektów betonowych. Jak komentuje Jeffrey Rogozinski, globalny dyrektor działu Functional Coatings w Sherwin-Williams Protective & Marine:

Sher-Bar TEC to przełom w branży betonu i budowlanej. Teksturowana powłoka epoksydowa może znacząco wydłużyć trwałość krytycznej infrastruktury – stanowi więc opłacalne rozwiązanie o bezprecedensowej wartości. Wraz z tą nową technologią TEC Sherwin-Williams Protective & Marine wkracza w nową erę ochrony infrastruktury i zrównoważonego rozwoju.

Testy przeprowadzone na Uniwersytecie Illinois wykazały, że pęknięcia w betonie z prętami pokrytymi Sher-Bar TEC były o około połowę węższe niż te ze z prętami zabezpieczonymi standardową powłoką epoksydową. Oznacza to również ograniczone przenikanie soli drogowej i wody – a więc i mniejsze narażenie na korozję. Ponadto beton z prętami z powłoką Sher-Bar TEC wykazywał mniejszy poziom naprężeń, ponieważ teksturowana powłoka ulega silniejszemu związaniu ze strukturą betonu.

30% materiałów z recyklingu

Producent zwraca także uwagę na łatwą aplikację nowej powłoki i na jej wartość z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju. Sher-Bar TEC jest produkowany nawet w 30% z materiałów pochodzących z wysypisk, poddanych recyklingowi. Pomaga tym samym promować przyjazne środowisku praktyki.

Źródło: coatingsworld.com