a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowe laboratoria w Holandii

Nowe laboratoria w Holandii

Europejski producent zainwestował w rozbudowę swojego zakładu w Holandii. Nowe technologie rozwijać będzie w dwóch nowych laboratoriach – jedno skupiać się będzie na żywicach, drugie zaś na farbach proszkowych.

Fot. arch. AkzoNobel

AkzoNobel buduje dwa nowe laboratoria badawcze w swoim zakładzie w Sassenheim w Holandii, aby dalej wspierać pionierski rozwój produktów firmy. Wkrótce rozpoczną się prace nad budową centrum technologicznego dla farb proszkowych, a właśnie otwarto nowe laboratorium polimerów, które będzie opracowywać innowacyjne technologie żywic dla wszystkich biznesów firmy.

Inwestycje za 8 milionów euro

Całkowita wartość inwestycji w zakładzie w Sassenheim – największym światowym centrum badawczo-rozwojowym AkzoNobel – wynosi około 8 milionów euro. W obiekcie pracują już największe w Europie zespoły badawczo-rozwojowe firmy, zajmujące się farbami dekoracyjnymi oraz powłokami motoryzacyjnymi i specjalnymi. Dodanie dwóch nowych laboratoriów pomoże firmie w dalszym budowaniu swojej światowej reputacji dzięki pionierskiemu rozwojowi produktów i dostarczaniu kreatywnych rozwiązań dla klientów. Jak wyjaśnia Roger Jakeman, dyrektor ds. technologii w AkzoNobel:

Dzięki nowemu laboratorium farb proszkowych będziemy w stanie prowadzić podstawowe badania niezbędne do dalszego skutecznego wprowadzania innowacji oraz bardziej zrównoważonych produktów na rynek. Opracowując nowe technologie na przyszłość, odblokujemy więcej możliwości dla klientów i zastosowań, jednocześnie gwarantując wiele opcji, w tym utwardzanie w niskiej temperaturze. To jeszcze bardziej zwiększy naszą zdolność do ograniczania emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości.

Niedawno otwarte laboratorium polimerów – część struktury badawczej firmy – stanowi miejsce pracy 15 naukowców. Skoncentruje się ono głównie na rozwoju bardziej zrównoważonych technologii polimerowych i nowych powłok, aby wesprzeć realizację ambicji AkzoNobel w zakresie zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych w całym łańcuchu wartości do roku 2030.

Zaangażowanie w Holandii (i na świecie)

Jak podkreśla Jakeman, działanie farby lub powłoki zależy w dużej mierze od struktury zastosowanych żywic, stanowiących istotny składnik procesu produkcyjnego. Nowe laboratorium będzie zatem odgrywać ważną rolę w zwiększaniu możliwości firmy i wzmacnianiu wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej. Carla Breuer, burmistrz Teylingen, gminy, w której znajduje się Sassenheim, dodaje zaś:

Inwestycja AkzoNobel w dwa nowe laboratoria badawcze pokazuje zaangażowanie firmy w zrównoważony rozwój produktów w naszym regionie i w Holandii. Jesteśmy dumni, że ta inicjatywa nabiera kształtu w naszej gminie.

AkzoNobel zatrudnia na całym świecie około 3000 specjalistów ds. badań i rozwoju w 70 laboratoriach. W ciągu ostatnich pięciu lat na badania i rozwój firma wydała ponad 1,25 miliarda euro.

Źródło: AkzoNobel