a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiChemours wspiera Ukrainię i zawiesza operacje w Rosji

Chemours wspiera Ukrainię i zawiesza operacje w Rosji

Chemours to kolejna filma z branży chemicznej, która postanowiła wstrzymać operacje w Rosji. Zamierza również przekazać 100 000 $ na rzecz dotkniętych wojną w Ukrainie.

Chemours Ukraina Rosja wojna

Fot. Kaufdex / pixabay.com

Podobnie jak Jotun, Teknos, Hempel i Clariant, firma Chemours Company ogłosiła, że zawiesza operacje w Rosji w odpowiedzi na trwający konflikt militarny i kryzys humanitarny. Jak mówi Mark Newman, prezes i dyrektor generalny Chemours:

Chemours potępia bezsensowną przemoc, jaka ma miejsce, i uznaje kontynuowanie operacji biznesowych za sprzeczne z wartościami firmy. Jak zawsze starać się będziemy spełnić potrzeby naszych światowych klientów, wierzymy jednak, że zawieszenie działalności w Rosji to słuszna decyzja. Będziemy nadal uważnie monitorować sytuację i odpowiednio reagować.

Producent ogłosił również przekazanie Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża datku w wysokości 100 000 $ w ramach pomocy humanitarnej w Ukrainie. Newman dodaje:

Każdego dnia zachęcamy naszych pracowników, by działali odważnie na rzecz zmian. W ciągu ostatnich dwóch tygodni mieszkańcy Ukrainy wykazali się zaś ogromną odwagą i wytrwałością. Teraz to my chcemy zrobić co do nas należy i działać na rzecz zmian, wspierając tych, którzy tego potrzebują.

Źródło: Chemours