a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSamolot jak Bentley

Samolot jak Bentley

Samolot o wykończeniu w stylu Bentleya? Takie było życzenie właściciela samolotu typu BBJ. Firmy MAAS Aviation i Mankiewicz Coating Solutions podjęły wyzwanie.

samolot Bentley Mankiewicz Coating Solutions MAAS Aviations

Fot. arch. Mankiewicz Coating Solutions

Właścicielom prywatnych samolotów często zależy nie tylko na wygodnym wyposażeniu, ale również efektownym wyglądzie zewnętrznym. Od czasu do czasu pojawiają się więc prośby takie jak ta. Klient zapragnął, by jego samolot nawiązywał wykończeniem do jego Bentleya.

Szlachetny niebieski, brąz i złoto

Specjaliści od kolorymetrii w Mankiewicz Coating Solutions przyjęli wyzwanie i odtworzyli odcienie luksusowego samochodu. Efekt? Lśniąca różnorodność szlachetnego niebieskiego i brązu, a do tego odrobina różowego złota.

Choć estetyka miała dla klienta szczególne znaczenie, kluczowa pozostawała również jakość wykończenia. Dlatego powłoka lakiernicza wykonana została przy użyciu wysokiej jakości materiałów firmy Mankiewicz. Dzięki temu jest odporna nawet na tak trudne warunki, jakim poddane są w trakcie lotu samoloty.

Ręczne wykonanie

Dodatkowym wyzwaniem w przypadku zlecenia było cieniowanie – zapewnienie płynnego przejścia między odcieniami. Zadanie nie było łatwe, gdyż tego rodzaju wykończenie wykonywane jest ręcznie. Właściciel zaufał doświadczeniu firmy MAAS Aviation, specjalizującej się w tego typu usługach.

Równocześnie zależało mu na tym, by samolot w krótkim czasie mógł wznieść się w przestworza. Mankiewicz Coating Solutions i MAAS Aviation fachowo dobrali właściwe odcienie, przetestowali je i opracowali najlepszy proces aplikacji. Efekt mówi sam z siebie: idealny gradient z połyskującą miką oraz nieskazitelnym wykończeniem o wysokim połysku.

Liderzy w swojej branży

Obydwie firmy, których dziełem jest owo efektowne wykończenie, słyną z profesjonalizmu i jakości swoich produktów i usług. Z sukcesem zrealizowane wykończenie w stylu Bentley potwierdza, że Mankiewicz Coating Solutions i MAAS Aviation to liderzy w swojej branży.

Źródło: coatingsworld.com