a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiRekordowe wyniki sprzedaży Covestro za rok 2021

Rekordowe wyniki sprzedaży Covestro za rok 2021

Covestro może się poszczyć bardzo dobrymi wynikami za miniony rok. Zapotrzebowanie na produkty firmy było wysokie, toteż zanotowała ona całościowy wzrost sprzedaży aż o kilkadziesiąt procent.

wyniki sprzedaży Covestro 2021

Fot. arch. Covestro

Przychody ze sprzedaży grupy za miniony rok osiągnęły 15,9 mld €. W stosunku do roku poprzedniego (10,7 mld €) oznacza to wzrost aż o 48,5%. Jest to również najwyższa sprzedaż w historii Covestro.

Na dobrej drodze

Firma odnotowała również dwukrotny wzrost zysku EBITDA w stosunku do roku poprzedniego (1,5 mld €) – wyniósł on 3,1 mld €. Jak komentuje dr Markus Steilemann, dyrektor generalny Covestro:

W minionym roku z sukcesami podjęliśmy dalsze kroki w kierunku gospodarki obiegu zamkniętego. Nasze bardzo dobre wyniki uzyskane w roku 2021 pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze, jeśli chodzi o strategię.

Dr Steilemann dodaje, że firma podejmuje obecnie dalsze kroki w kierunku rentownej, a zarazem neutralnej klimatycznie przyszłości, oraz że jedna rzecz jest pewna: bez produktów Covestro ustanowiony przez porozumienie paryskie cel obniżenia temperatury na Ziemi o 1,5°C nie może być osiągnięty.

Duże zmiany organizacyjne

Po zaprezentowaniu swojej strategii „Sustainable Future” w lutym 2021 firma Covestro uczyniła kilka ważnych kroków na drodze jej realizacji. W centrum działań firmy znajdują się obecnie potrzeby klientów oraz zrównoważony rozwój, w lipcu doszło zaś do dużych zmian organizacyjnych – producent dokonał podziału na dwa oddziały: Performance Materials oraz Solutions & Specialties. Pomyślnie przebiega również integracja kupionego w ubiegłym roku oddziału żywic Grupy DSM.

Źródło: Covestro