a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiClariant sprzeciwia się rosyjskiej agresji w Ukrainie

Clariant sprzeciwia się rosyjskiej agresji w Ukrainie

Clariant jest kolejną firmą z branży chemicznej, która zawiesza swoją działalność w Rosji ze skutkiem natychmiastowym. W komunikacie producent podaje, że decyzję podjął „w odpowiedzi na nieakceptowalny akt przemocy w Ukrainie, dokonany przez państwo rosyjskie”.

Clariant wojna Rosja Ukraina

Fot. ELG21 / pixabay.com

Clariant posiada w Rosji biuro sprzedaży oraz laboratorium w Moskwie. Rosyjskiemu rynkowi odpowiada około 2% rocznych przychodów ze sprzedaży firmy.

Stanowczy sprzeciw

Jak mówi Conrad Keijzer, dyrektor generalny Clariant, firma stanowczo sprzeciwia się rosyjskiej wojnie przeciwko Ukrainie oraz popiera apel Zgromadzenia Ogólnego ONZ, by Rosja natychmiast zaprzestała agresji, wycofała swoje oddziały i przestrzegała zasad Karty Narodów Zjednoczonych. I dodaje:

Nasze myśli są obecnie z 146 pracownikami i ich rodzinami w Ukrainie. Robimy wszystko co możliwe, aby ich wesprzeć. Wraz z nimi mamy nadzieję, że ta brutalna agresja wkrótce się zakończy.

Keijzer wyjaśnia, że w tych warunkach kontynuowanie działalności biznesowej w Rosji jest sprzeczne z celami i wartościami firmy Clariant. Stąd decyzja o zawieszeniu operacji w tym kraju ze skutkiem natychmiastowym.

Inicjatywy pracowników i datek fundacji

Wielu pracowników Clariant osobiście zaangażowało się w pomoc swoim kolegom i innym osobom dotkniętym przez rosyjską inwazję. Zarząd w pełni popiera te działania i jest wdzięczny Fundacji Clariant za przekazanie UNICEF datku na rzecz ogarniętej wojną Ukrainy.

Źródło: Clariant