a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHempel wstrzymuje operacje w Rosji i pomaga Ukrainie

Hempel wstrzymuje operacje w Rosji i pomaga Ukrainie

W związku z wojną na Ukrainie również duński koncern Hempel zainicjował szereg działań, których celem jest m.in. wsparcie pracowników z rodzinami w Ukrainie oraz całej ukraińskiej ludności poprzez pomoc humanitarną. Firma podjęła też decyzję o wstrzymaniu operacji w Rosji.

Hempel Rosja Ukraina

Fot. Alexandra_Koch / pixabay.com

Wszyscy pracownicy Hempel, których najbliżsi znajdowali się w Ukrainie w trakcie rosyjskiej inwazji, otrzymali wsparcie finansowe na pokrycie kosztów wyjazdu z kraju oraz tymczasowego zakwaterowania zagranicą, a także pomoc psychologiczną. Na tym jednak pomoc koncernu się nie kończy.

Milion euro na pomoc dotkniętym wojną

W związku z wojną Fundacja Hempel przekazała 1 mln € na pomoc nadzwyczajną w Ukrainie. Kwota zostanie równo podzielona między siedem organizacji, zapewniających pomoc humanitarną na terenach objętych działaniami zbrojnymi – UNICEF, Save the Children, Czerwony Krzyż, Médecins Sans Frontières (MSF), SOS Børnebyerne, Human Rights Watch oraz UNHCR.

Hempel zachęca również swoich pracowników w Danii do wspierania Czerwonego Krzyża. Ich datki są podwajane przez firmę. Podobne działania planowane są również w innych krajach, gdzie koncern ma swoje oddziały.

Operacje w Rosji zawieszone

Prócz zapewnienia wsparcia dla osób dotkniętych wojną, Hempel – podobnie jak inni producenci farb, m.in. Jotun i Teknos – podjął decyzję o zawieszeniu swoich operacji w Rosji. W pierwszym kroku wstrzymane zostały wszystkie dostawy do i z Rosji oraz nowe kontrakty.

Koncern działa na rynku w Rosji od roku 1996, zatrudnia tam obecnie 124 pracowników. Główne biuro firmy mieści się w Moskwie, a prócz tego posiada ona pięć biur sprzedaży na terenie kraju oraz zakład produkcyjny w Uljanowsku. Hempel nie prowadzi produkcji na terenie Ukrainy.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie