REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun zawiesza operacje w Rosji i wspiera ofiary wojny

Firma Jotun zareagowała na rosyjską interwencję wojskową w Ukrainie. Oprócz przekazania środków na pomoc humanitarną ofiarom konfliktu, producent zawiesił wszystkie swoje operacje w Rosji.

Jotun wojna Ukraina Rosja

Fot. Ukraiński Czerwony Krzyż / Jotun

Jak czytamy w komunikacie, koncern Jotun jest głęboko zaniepokojony rozwojem sytuacji w Ukrainie oraz w pełni popiera stanowisko społeczności międzynarodowej, potępiające rosyjską interwencję. W związku z konfliktem oraz nałożonymi sankcjami firma podjęła decyzję o tymczasowym zawieszeniu swojej działalności na terenie Rosji. Z kraju tego pochodzi 2-3% przychodów operacyjnych koncernu.

Słuszne i konieczne

Jotun jest obecny w Rosji już od roku 1989, od roku 2017 ma tam również lokalny zakład produkcyjny. Na terenie kraju zatrudnia ponad 300 osób. Jak komentuje prezes i dyrektor generalny koncernu, Morten Fon:

Działamy w Rosji już od dłuższego czasu. Mamy tam dobry zespół i nowoczesny zakład produkcyjny. W oparciu jednak o ogólną ocenę uważamy, że słusznym i koniecznym jest obecnie wstrzymanie operacji. Jotun jest głęboko zaniepokojony konsekwencjami humanitarnymi trwającego kryzysu.

Jeśli chodzi o Ukrainę, koncern Jotun nie ma tam osobowości prawnej ani zakładów produkcyjnych. Ma natomiast czterech pracowników w tym kraju. Bezpieczeństwo osób zatrudnionych w firmie jest dla Jotun bardzo istotne.

Milion koron norweskich na pomoc

Oprócz zdecydowanego kroku, jakim jest wstrzymanie działalności w Rosji, Jotun wyraził swoje stanowisko również udzielając wsparcia cywilom, którzy ucierpieli wskutek wojny w Ukrainie. Koncern przekazał 1 000 000 NOK (ok. 500 000 PLN) na rzecz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża.

Środki przekazane zostaną na utrzymanie podstawowej infrastruktury oraz na rzecz służby zdrowia. W kraju jest również ogromne zapotrzebowanie na wodę pitną, żywność, ciepłą odzież oraz zapewnienie podstawowych standardów sanitarnych.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA