a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweCovestro przejmuje oddział żywic Grupy DSM

Covestro przejmuje oddział żywic Grupy DSM

Koncern Covestro ogłosił, że przejmuje oddział spoiw i materiałów funkcjonalnych holenderskiej Grupy DSM. Zakup kosztować będzie 1,6 mld €.

Covestro żywice Grupa DSM

Fot. arch. Covestro

To pierwsza tak duża transakcja Covestro od czasów, gdy firma odłączyła się od koncernu Bayer. Zakup oddziału DSM to sposób, by zwiększyć wpływy na rynku farb i powłok.

Inwestycja w oddział powłok

Przejmując jej oddział żywic Covestro dąży do poszerzenia swojej oferty i zwiększenia sprzedaży w swoim oddziale Coatings, Adhesives, Specialties. Zgodnie z prognozami po pełnej integracji nowego biznesu sprzedaż ta powinna ukształtować się na poziomie 3,4 mld € – czyli o 40% więcej niż obecnie.

Grupa DSM specjalizuje się przede wszystkim w produktach dla sektora farb proszkowych, spoiwach wodnych i technologiach pochodzenia biologicznego. Opracowana przez nią technologia Decovery potwierdza, że firma ma duże ambicje w dziedzinie zielonych rozwiązań. W ramach transakcji w ręce Covestro przechodzi również dział kabli światłowodowych oraz spoiw do druku 3D.

Pełna integracja w 2025

Transakcja przejęcia przez Covestro oddziału Grupy DSM ma zostać sformalizowana i zamknięta w pierwszym kwartale 2021. Pełna integracja biznesu, zgodnie z prognozami, nastąpi w roku 2025.

Źródło: Covestro