REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Covestro przejmuje oddział żywic Grupy DSM

Koncern Covestro ogłosił, że przejmuje oddział spoiw i materiałów funkcjonalnych holenderskiej Grupy DSM. Zakup kosztować będzie 1,6 mld €.

Covestro żywice Grupa DSM

Fot. arch. Covestro

To pierwsza tak duża transakcja Covestro od czasów, gdy firma odłączyła się od koncernu Bayer. Zakup oddziału DSM to sposób, by zwiększyć wpływy na rynku farb i powłok.

Inwestycja w oddział powłok

Przejmując jej oddział żywic Covestro dąży do poszerzenia swojej oferty i zwiększenia sprzedaży w swoim oddziale Coatings, Adhesives, Specialties. Zgodnie z prognozami po pełnej integracji nowego biznesu sprzedaż ta powinna ukształtować się na poziomie 3,4 mld € – czyli o 40% więcej niż obecnie.

Grupa DSM specjalizuje się przede wszystkim w produktach dla sektora farb proszkowych, spoiwach wodnych i technologiach pochodzenia biologicznego. Opracowana przez nią technologia Decovery potwierdza, że firma ma duże ambicje w dziedzinie zielonych rozwiązań. W ramach transakcji w ręce Covestro przechodzi również dział kabli światłowodowych oraz spoiw do druku 3D.

Pełna integracja w 2025

Transakcja przejęcia przez Covestro oddziału Grupy DSM ma zostać sformalizowana i zamknięta w pierwszym kwartale 2021. Pełna integracja biznesu, zgodnie z prognozami, nastąpi w roku 2025.

Źródło: Covestro

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA