REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Axalta pomaga młodym zbudować samolot

Firma Axalta Coating Systems nawiązała współpracę z Flight Youth Engineering – organizacją, która wspiera uczniów szkół średnich w rozwijaniu swojej pasji do nauk ścisłych. W ramach wspólnego projektu młodzież… zbuduje samolot.

Axalta młodzi samolot Flight Youth Engineering

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Pod okiem doświadczonych ekspertów z różnych sektorów branży lotniczej uczniowie zdobędą praktyczne doświadczenie oraz wiedzę z dziedziny inżynierii, mechaniki samolotów i teorii lotu. Axalta dostarczy swoje farby marki Imron do zabezpieczenia samolotu.

Inspirować młode pokolenie

Axalta angażuje się w projekty edukacyjne dla młodych na całym świecie w ramach swojego programu Bright Futures. Jak komentuje Steven Brett, dyrektor zarządzający Axalta Coating Systems Australia:

Dostarczając nasze farby, stajemy się maleńką częścią podróży, w ramach której uczniowie mają okazję zdobyć niezwykłe doświadczenia. Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić licealistów, by rozważyli karierę w branży lotniczej, farb i powłok lub innym sektorze związanym z naukami ścisłymi.

Ashley Miller, dyrektor projektu Flight Youth Engineering, podkreśla, że widoczne efekty dotychczasowej pracy młodzieży nie byłyby możliwe bez wkładu sponsorów, takich jak Axalta. Dodaje, że liczba młodych ludzi decydujących się na karierę w branży lotniczej maleje, dlatego tak ważne jest, aby inspirować nowe pokolenie mechaników samolotowych i pilotów.

12 miesięcy na zbudowanie samolotu

Samolot, który właśnie powstaje na terenie lotniska Redcliffe w Australii to Van’s Aircraft RV-12IS. Konstrukcja drugiego takiego modelu ruszy wkrótce w szkole St Columban’s College w australijskim Caboolture. Zespół 15 uczniów ma pracować nad budową przez trzy godziny w tygodniu i ukończyć prace w ciągu 12 miesięcy.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA