a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel zwiększa produkcję we Włoszech

AkzoNobel zwiększa produkcję we Włoszech

Firma AkzoNobel zainwestowała 20 mln € w zwiększenie produkcji farb proszkowych w swoim zakładzie w Como we Włoszech. Koncern zamierza umocnić swoją pozycję rynkową oraz zrobić krok w kierunku bardziej ekologicznej produkcji.

AkzoNobel produkcja Włochy Como

Fot. arch. AkzoNobel

Fabryka w Como to obecnie największy zakład AkzoNobel produkujący farby proszkowe w Europie. Obiekt zostanie rozbudowany w kierunku produkcji lakierów dla branży samochodowej i będzie wsparciem dla fabryki w Arnsbergu w Niemczech.

Kolejny krok do realizacji zielonych celów

Dodatkowa produkcja ruszy w odremontowanej historycznej części fabryki. Oprócz tego, że wykorzystany zostanie nowoczesny sprzęt, który zagwarantuje efektywną produkcję, instalacja zasilana będzie zieloną energią. Jak mówi Daniela Vlad, dyrektor oddziału AkzoNobel Powder Coatings:

Wdrażamy obecnie kompleksowy plan ekspansji, by zwiększyć zdolność produkcyjną w naszych zakładach w Como i Arnsbergu. Pomoże nam to umocnić naszą pozycję na rynku i zapewni wsparcie w przypadku problemów z zaopatrzeniem.

Po ogłoszonych niedawno inwestycjach w Chinach i Wietnamie rozbudowa zakładów w Como i Arnsbergu to kolejny krok do zrealizowania celów firmy AkzoNobel związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. W fabryce na terenie parku przemysłowego Amata w Wietnamie wykorzystana zostanie energetyka słoneczna oraz pozyskiwana będzie deszczówka, zaś zakład w Kantonie w Chinach zdominowany zostanie całkowicie przez produkty wodorozcieńczalne.

33% fabryk zasilanych odnawialną energią

Inwestycje wdrażane obecnie przez AkzoNobel w kierunku bardziej ekologicznej produkcji to część inicjatywy „People. Planet. Paint”. Obecnie około 33% zakładów firmy jest zasilanych energią z odnawialnych źródeł, a procent ten wciąż rośnie. Pokazuje to, że koncernowi zależy na pozycji branżowego pioniera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: AkzoNobel