REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel zwiększa produkcję we Włoszech

Firma AkzoNobel zainwestowała 20 mln € w zwiększenie produkcji farb proszkowych w swoim zakładzie w Como we Włoszech. Koncern zamierza umocnić swoją pozycję rynkową oraz zrobić krok w kierunku bardziej ekologicznej produkcji.

AkzoNobel produkcja Włochy Como

Fot. arch. AkzoNobel

Fabryka w Como to obecnie największy zakład AkzoNobel produkujący farby proszkowe w Europie. Obiekt zostanie rozbudowany w kierunku produkcji lakierów dla branży samochodowej i będzie wsparciem dla fabryki w Arnsbergu w Niemczech.

Kolejny krok do realizacji zielonych celów

Dodatkowa produkcja ruszy w odremontowanej historycznej części fabryki. Oprócz tego, że wykorzystany zostanie nowoczesny sprzęt, który zagwarantuje efektywną produkcję, instalacja zasilana będzie zieloną energią. Jak mówi Daniela Vlad, dyrektor oddziału AkzoNobel Powder Coatings:

Wdrażamy obecnie kompleksowy plan ekspansji, by zwiększyć zdolność produkcyjną w naszych zakładach w Como i Arnsbergu. Pomoże nam to umocnić naszą pozycję na rynku i zapewni wsparcie w przypadku problemów z zaopatrzeniem.

Po ogłoszonych niedawno inwestycjach w Chinach i Wietnamie rozbudowa zakładów w Como i Arnsbergu to kolejny krok do zrealizowania celów firmy AkzoNobel związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. W fabryce na terenie parku przemysłowego Amata w Wietnamie wykorzystana zostanie energetyka słoneczna oraz pozyskiwana będzie deszczówka, zaś zakład w Kantonie w Chinach zdominowany zostanie całkowicie przez produkty wodorozcieńczalne.

33% fabryk zasilanych odnawialną energią

Inwestycje wdrażane obecnie przez AkzoNobel w kierunku bardziej ekologicznej produkcji to część inicjatywy „People. Planet. Paint”. Obecnie około 33% zakładów firmy jest zasilanych energią z odnawialnych źródeł, a procent ten wciąż rośnie. Pokazuje to, że koncernowi zależy na pozycji branżowego pioniera w dziedzinie zrównoważonego rozwoju.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA