a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNordmann dystrybutorem hubergroup w Europie

Nordmann dystrybutorem hubergroup w Europie

Firma Nordmann podpisała nową umowę o dystrybucji produktów hubergroup Chemicals. Kontrakt obejmuje kilka krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych.

Nordmann hubergroup Chemicals

Fot. arch. hubergroup Chemicals

W ramach umowy Nordmann będzie dystrybuować oligomery UV, spoiwa specjalne, mieszanki pigmentów i dodatki hubergroup Chemicals w regionie DACH, w Europie Południowo-Wschodniej, Skandynawii, krajach bałtyckich, Wielkiej Brytanii i USA.

Z Indii na europejski rynek

Produkowane w Indiach produkty hubergroup Chemicals, które zostały objęte umową, są zarejestrowane w ramach europejskiego rozporządzenia REACH i posiadają aprobatę w zakresie stosowania jako składniki tuszów drukarskich. Wiele z nich spełnia wymagania do kontaktu z żywnością. Jak komentuje Taner Bicer, prezes oddziału Chemicals hubergroup:

Jako wytwórca tuszów drukarskich o długiej tradycji, wiemy doskonale, co jest najważniejsze w produkcji tuszów i surowców. Nie chcemy wykorzystywać tej wiedzy tylko na własne potrzeby, lecz przekazać ją dalej. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy pracować z Nordmannem – międzynarodowym partnerem w zakresie dystrybucji, znanym nie tylko z dostosowywania się do oczekiwań klienta ale również z ekspertyzy technicznej.

Z kolei Heidi Hinrichs, dyrektor sprzedaży w niemieckim oddziale Coatings & Construction firmy Nordmann, podkreśla, że produkty hubergroup doskonale pasują do obecnej oferty Nordmanna w dziale Coatings & Inks. Dodaje, że Nordmann bezustannie dąży do współpracy z najlepszymi producentami, by dostarczyć klientom innowacyjne produkty i rozwiązania.

Żywice, pigmenty i dodatki

W ofercie Nordmanna znajdują się obecnie cztery grupy produktów hubergroup: żywice, pigmenty, koncentraty pigmentów oraz dodatki. Wśród nich m.in. żywice poliuretanowe, modyfikowana kalafonia czy dodatki poprawiające adhezję.

Źródło: Nordmann