a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF Coatings otwiera nowe laboratorium w Niemczech

BASF Coatings otwiera nowe laboratorium w Niemczech

Koncern BASF uruchomił nowe laboratorium w niemieckim Münster. Będzie się ono skupiało na lakierach samochodowych refinish, przede wszystkim tych przyjaznych środowisku.

BASF Coatings laboratorium Niemcy refinish

Uroczyste otwarcie nowego laboratorium. Fot. arch. BASF

Nowe laboratorium ma pomóc BASF osiągnąć zerową sieciową emisję dwutlenku węgla do roku 2050. Będą w nim bowiem rozwijane zrównoważone, przyjazne środowisku produkty z linii Glasurit® 100 oraz R-M® AGILIS.

Ciepło ze spalarni i prąd z elektrowni wiatrowych

Nowy obiekt BASF ma budowć zieloną przyszłość na różne sposoby – także dając przykład efektywnego wykorzystania energii. Jak mówi Uta Holzenkamp, dyrektorka oddziału BASF Coatings:

To kolejny krok na drodze do ustalania naszej pozycji jako globalnego centrum innowacji. Kontynuujemy naszą serię globalnych innowacji technicznych, której częścią jest ‘Lean Lab’ działające od roku 2018 na terenie tego samego zakładu, podobnie jak nasza linia funkcjonalizacji powłok na potrzeby różnych branż.

Placówka jest zaopatrywana w energię termiczną z ciepła resztkowego pochodzącego ze spalarni odpadów. Jeśli zaś chodzi energię elektryczną – od początku roku zakłady w Münster i Würzburgu w Niemczech są zasilane w 100% ekologicznie, prądem generowanym w elektrowniach wiatrowych. W porównaniu z poprzednim rokiem tylko w Münster pozwoli to ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 4000 ton.

Design i aranżacja wnętrz

Budynek laboratorium przykuwa również uwagę designem – fasada składająca się z niebiesko-szarych elementów zmienia wygląd w zależności od perspektywy i światła dziennego. Innowacyjna aranżacja laboratoriów, magazynów, biur i sal konferencyjnych umożliwia natomiast zupełnie nowe, efektywniejsze formy pracy.

Źródło: BASF