REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF Coatings otwiera nowe laboratorium w Niemczech

Koncern BASF uruchomił nowe laboratorium w niemieckim Münster. Będzie się ono skupiało na lakierach samochodowych refinish, przede wszystkim tych przyjaznych środowisku.

BASF Coatings laboratorium Niemcy refinish

Uroczyste otwarcie nowego laboratorium. Fot. arch. BASF

Nowe laboratorium ma pomóc BASF osiągnąć zerową sieciową emisję dwutlenku węgla do roku 2050. Będą w nim bowiem rozwijane zrównoważone, przyjazne środowisku produkty z linii Glasurit® 100 oraz R-M® AGILIS.

Ciepło ze spalarni i prąd z elektrowni wiatrowych

Nowy obiekt BASF ma budowć zieloną przyszłość na różne sposoby – także dając przykład efektywnego wykorzystania energii. Jak mówi Uta Holzenkamp, dyrektorka oddziału BASF Coatings:

To kolejny krok na drodze do ustalania naszej pozycji jako globalnego centrum innowacji. Kontynuujemy naszą serię globalnych innowacji technicznych, której częścią jest ‘Lean Lab’ działające od roku 2018 na terenie tego samego zakładu, podobnie jak nasza linia funkcjonalizacji powłok na potrzeby różnych branż.

Placówka jest zaopatrywana w energię termiczną z ciepła resztkowego pochodzącego ze spalarni odpadów. Jeśli zaś chodzi energię elektryczną – od początku roku zakłady w Münster i Würzburgu w Niemczech są zasilane w 100% ekologicznie, prądem generowanym w elektrowniach wiatrowych. W porównaniu z poprzednim rokiem tylko w Münster pozwoli to ograniczyć emisję dwutlenku węgla o 4000 ton.

Design i aranżacja wnętrz

Budynek laboratorium przykuwa również uwagę designem – fasada składająca się z niebiesko-szarych elementów zmienia wygląd w zależności od perspektywy i światła dziennego. Innowacyjna aranżacja laboratoriów, magazynów, biur i sal konferencyjnych umożliwia natomiast zupełnie nowe, efektywniejsze formy pracy.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA