REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila wspiera finansowo pomoc w Ukrainie

Tikkurila wraz ze swoim właścicielem – koncernem PPG – poinformowała o wsparciu finansowym, jakie przekazała na pomoc humanitarną w ogarniętej wojną Ukrainie.

Tikkurila Ukraina

Fot. David_Peterson / pixabay.com

W ramach wsparcia humanitarnego Tikkurila przekazała środki Polskiej Akcji Humanitarnej, Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża oraz czeskiej organizacji Člověk v tísni, działającej w Ukrainie od 2003 roku.

Środki na pomoc humanitarną

Producent zadeklarował również, że wraz ze wzrostem potrzeb w nadchodzących tygodniach i miesiącach dostarczał będzie potrzebne produkty lokalnym organizacjom. W komunikacie prasowym Tikkurili z 4 marca czytamy:

W ciągu ostatniego tygodnia setki Ukraińców opuściły swoje domy, zabierając ze sobą niewiele więcej niż ubrania, które mieli na sobie. By odpowiedzieć na rosnące potrzeby i ekstremalne trudności związane z rozwijającym się kryzysem uchodźczym, Tikkurila wraz z koncernem PPG, do którego należy, zaoferowała środki finansowe na pomoc humanitarną, a także długoterminowe wsparcie w zakresie odbudowy.

Firma pisze również, że w dobie kryzysu stara się realizować swój cel ochrony i upiększania świata, wspierając partnerów non-profit w dostosowaniu się do nowej, trudnej sytuacji, oraz działając na rzecz tych, którzy pomagają bezpośrednio na miejscu osobom dotkniętym wojną.

Działalność w Rosji

Tikkurila zaoferowała wsparcie finansowe poszkodowanej wskutek konfliktu zbrojnego Ukrainie. Firma nie podała natomiast informacji o wstrzymaniu lub ograniczeniu swoich operacji w Rosji. Od czerwca ubiegłego roku Tikkurila jest częścią amerykańskiego koncernu PPG.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA