a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbBez kategoriiTikkurila wspiera finansowo pomoc w Ukrainie

Tikkurila wspiera finansowo pomoc w Ukrainie

Tikkurila wraz ze swoim właścicielem – koncernem PPG – poinformowała o wsparciu finansowym, jakie przekazała na pomoc humanitarną w ogarniętej wojną Ukrainie.

Tikkurila Ukraina

Fot. David_Peterson / pixabay.com

W ramach wsparcia humanitarnego Tikkurila przekazała środki Polskiej Akcji Humanitarnej, Międzynarodowemu Komitetowi Czerwonego Krzyża oraz czeskiej organizacji Člověk v tísni, działającej w Ukrainie od 2003 roku.

Środki na pomoc humanitarną

Producent zadeklarował również, że wraz ze wzrostem potrzeb w nadchodzących tygodniach i miesiącach dostarczał będzie potrzebne produkty lokalnym organizacjom. W komunikacie prasowym Tikkurili z 4 marca czytamy:

W ciągu ostatniego tygodnia setki Ukraińców opuściły swoje domy, zabierając ze sobą niewiele więcej niż ubrania, które mieli na sobie. By odpowiedzieć na rosnące potrzeby i ekstremalne trudności związane z rozwijającym się kryzysem uchodźczym, Tikkurila wraz z koncernem PPG, do którego należy, zaoferowała środki finansowe na pomoc humanitarną, a także długoterminowe wsparcie w zakresie odbudowy.

Firma pisze również, że w dobie kryzysu stara się realizować swój cel ochrony i upiększania świata, wspierając partnerów non-profit w dostosowaniu się do nowej, trudnej sytuacji, oraz działając na rzecz tych, którzy pomagają bezpośrednio na miejscu osobom dotkniętym wojną.

Działalność w Rosji

Tikkurila zaoferowała wsparcie finansowe poszkodowanej wskutek konfliktu zbrojnego Ukrainie. Firma nie podała natomiast informacji o wstrzymaniu lub ograniczeniu swoich operacji w Rosji. Od czerwca ubiegłego roku Tikkurila jest częścią amerykańskiego koncernu PPG.

Źródło: Tikkurila