a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAllnex podnosi ceny w regionie EMEA

Allnex podnosi ceny w regionie EMEA

Allnex ogłosił podwyżkę cen swoich stałych żywic poliestrowych dla farb proszkowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W komunikacie opublikowanym na stronie firmy dyrektor biznesu Powder Coating Resins tłumaczy powody tej decyzji.

Allnex podnosi ceny EMEA

Fot. arch. Allnex

Jean-Marc Bertens, dyrektor biznesu Powder Coating Resins, wyjaśnia, że w związku z powszechnie znanymi trudnymi warunkami na rynku również Allnex został dotknięty rosnącymi cenami surowców i kosztem energii. A ponieważ firma spodziewa się, że tendencja ta będzie się jeszcze pogłębiać, jest zmuszona do podwyżki cen własnych produktów.

Nowe ceny od 1 kwietnia

Jak czytamy w komunikacie, sytuacja zmienia się z dnia na dzień. Na dzień 10 marca wpływ podwyżek był szacowany na 0,35 €/kg, jednak w drugiej połowie miesiąca spodziewany był jego wzrost.

Stąd decyzja, by podnieść ceny stałych żywic poliestrowych dla farb proszkowych w całym regionie EMEA. Ceny wejdą w życie dla wszystkich zamówień po 1 kwietnia 2022 lub w zależności od warunków kontraktu.

Priorytet – wysoka jakość

Bertens podkreślił, że kluczowe dla Allnex jest dostarczanie klientom produktów i usług stałej, wysokiej jakości. Podziękował również za zrozumienie.

Źródło: Allnex