REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wszechstronny fiolet – Kolor Roku 2017 Glidden Paint

Fiolet w przebraniu – tak mówią eksperci o odcieniu Byzantine Blue, który właśnie został okrzyknięty Kolorem Roku 2017 Glidden Paints. Najważniejsza cecha tego odcienia to jego wszechstronność, która sprawia, że można go wykorzystać w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu wystroju.

Kolor Roku 2017 Glidden Paint

Fot. arch. PPG

Podobnie jak specjaliści AkzoNobel, eksperci Glidden Paints twierdzą, że rok 2017 należał będzie do uspokajających odcieni. Dlatego też Kolorem Roku 2017 okrzyknęli radosny, ale delikatny fiolet – Byzantine Blue. Misty Yeomans, manager ds. marketingu koloru w PPG, mówi o nim tak:

Choć w nazwie pojawia się określenie blue – niebieski, tak naprawdę jest to fiolet w przebraniu. Byzantine Blue wychodzi poza definicję fioletu, czerpiąc to co najlepsze z odcieni pokrewnych – niebieskiego i szarego. Dzięki temu jest bardzo uniwersalny i pasuje praktycznie do każdego pomieszczenia i każdego wystroju.

Byzantine Blue ma różne twarze – w zestawieniu z ciemnymi kolorami neutralnymi wydaje się bardziej szary, a z kolei gdy połączymy go z bielą, odsłania w pełni swoje niebieskawo-fioletowe oblicze. I na tym polega sekret wszechstronności tego odcienia – łącząc go z odpowiednimi barwami uzyskujemy zestaw dla młodszych lub dla starszych, o charakterze delikatnym i kobiecym lub zdecydowanym i męskim, wpisujący się zarówno w styl tradycyjny, jak i nowoczesny.

Może zdobić zarówno ściany, jak i meble lub akcesoria – świetnie sprawdza się także w roli koloru akcentowego. Dobrze współgra z ziemistymi, spokojnymi odcieniami, takimi jak brązy, poprzez grafit aż po szare błękity czy zielenie.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA