a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Transakcja między gigantami

Na chińskim rynku doszło do ważnej transakcji między dwoma farbiarskimi gigantami. Należący wcześniej do amerykańskiej firmy oddział farb dekoracyjnych przeszedł w ręce europejskiego wytwórcy.

Fot. SW1994 / pixabay.com

AkzoNobel oficjalnie zamknął transakcję przejęcia chińskiego oddziału farb dekoracyjnych Sherwin-Williams, funkcjonującego na tamtejszym rynku pod nazwą Chinese Architectural Paint. Przejęcie pozwoli holenderskiemu koncernowi wzmocnić swoją pozycję w Chinach.

Doskonałe uzupełnienie

Przejęcie ogłoszone zostało w kwietniu tego roku. Mark Kwok, dyrektor oddziału Decorative Paints North Asia AkzoNobel, komentował wówczas:

Zakup oddziału Sherwin-Williams, a zwłaszcza jego cenionej marki farb dekoracyjnych Huarun, będzie doskonałym uzupełnieniem naszej obecnej oferty produktów premium marki Dulux. Dzięki przejęciu nasi klienci zyskają dostęp do bardziej zróżnicowanego i silniejszego portfolio. Z radością przywitamy nowych pracowników w rodzinie AkzoNobel China i cieszymy się na przyszłe wspólne projekty.

Przejęty przez AkzoNobel biznes osiąga roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 100 mln € i zatrudnia około 300 osób. Marka Huarun, która również przejdzie w ręce holenderskiego producenta, ma długą historię i należy do dobrze rozpoznawanych w Chinach marek farb dekoracyjnych.

Kolejna z wielu transakcji

Przejęcie chińskiego oddziału farb dekoracyjnych Sherwin-Williams to kolejna z wielu transakcji, jakich AkzoNobel dokonuje ostatnio na wszystkich kontynentach. Wśród nich są m.in. przejęcie Titan Paints w Hiszpanii i Portugalii, New Nautical Coatings w USA, Grupo Orbis w Ameryce Południowej oraz Lankwitzer Lackfabrik w Niemczech.

Źródło: AkzoNobel