a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAkzoNobel przejmuje płynne farby do felg Lankwitzer

AkzoNobel przejmuje płynne farby do felg Lankwitzer

AkzoNobel doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia oddziału płynnych farb do felg Lankwitzer Lackfabrik. Transakcja ma zostać zamknięta jeszcze w tym roku.

Fot. arch. AkzoNobel

Należący do Lankwitzer biznes Rims and Wheels działa w fabryce w Lipsku w Niemczech. Jego produkty są zaaprobowane pod kątem użycia przez dużych wytwórców samochodów, takich jak Daimler, Audi, Volkswagen, Opel, Fiat czy Renault.

Silniejsza pozycja na rynku samochodowym

Dzięki transakcji AkzoNobel zdobędzie dostęp do nowych, obiecujących sektorów rynku. Jak mówi Michael Friede, dyrektor handlowy w dziale Performance Coatings AkzoNobel:

Ten nowy, atrakcyjny biznes stanowił będzie dopełnienie naszej oferty farb proszkowych i pozwoli nam rozszerzyć linię innowacyjnych produktów, które dostarczamy. Naszym klientom będziemy w stanie zapewnić pełną ofertę ciekłych i proszkowych farb do felg aluminiowych, stając się punktem kompleksowej obsługi w tej branży. To zaś znacząco wzmocni naszą pozycję na tak ważnym rynku samochodowym.

Dr Leo Rokeach, dyrektor zarządzający Lankwitzer, dodaje natomiast, dla jego firmy to dobry moment, by pozwolić pracownikom i klientom skorzystać z dostępu do globalnego środowiska, które bez wątpienia oferuje AkzoNobel. Dla zakupionego oddziału to szansa dynamicznego rozwoju.

Kolejny duży zakup

Oprócz fabryki w Lipsku biznes farb do felg Lankwitzer dysponuje również laboratoriami w Niemczech i Turcji. To już kolejna duża transakcja AkzoNobel w ostatnich miesiącach – spośród pozostałych zakupów koncernu można wspomnieć choćby kolumbijskie Grupo Orbis czy afrykański oddział Kansai Paint.

Źródło: AkzoNobel