a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAkzoNobel kupuje afrykański oddział Kansai Paint

AkzoNobel kupuje afrykański oddział Kansai Paint

AkzoNobel zwiększa swoją obecność na rynku w Afryce. Producent ogłosił właśnie przejęcie afrykańskiego oddziału farb i powłok innego farbiarskiego giganta, Kansai Paint.

Johannesburg, RPA. Fot. mzgiaconte / pixabay.com

Kansai Paint jest obecny w 12 krajach Afryki, gdzie uzyskuje rocznie ok. 280 mln € przychodów. Transakcja obejmuje przede wszystkim farby dekoracyjne, ale również lakiery i powłoki samochodowe oraz ochronne Kansai Paint, a także produkty do drewna i typu coil coating.

Połączenie eksperckiej wiedzy

W ramach transakcji w ręce holenderskiego koncernu przejdzie m.in. marka Plascon z ponad 100-letnią tradycją w RPA. Obok należącej do AkzoNobel marki Dulux jest to najdłużej obecna w tym regionie marka farbiarska. Jak mówi dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker:

Przejęcie działalności Kansai Paint w tym regionie pomoże nam rozbudować biznes farb i powłok w Afryce oraz zapewni nam stabilną platformę do dalszego rozwoju. Dla Kansai Paint, podobnie jak dla nas, priorytetem są innowacje i zrównoważony rozwój, cieszymy się więc na połączenie naszej eksperckiej wiedzy. Dzięki niemu nasi klienci zyskają szerszą ofertę innowacyjnych produktów oraz więcej zrównoważonych rozwiązań.

Kunishi Mori, prezes Kansai Paint, dodaje, że AkzoNobel będzie najlepszym nowym właścicielem oddziału, ponieważ skupia swoją działalność przede wszystkim na farbach dekoracyjnych i będzie w stanie najlepiej wykorzystać potencjał zakupionego biznesu. Dotychczas holenderski producent obecny był ze swoimi produktami w dziewięciu afrykańskich krajach.

Kolejne z serii przejęć

Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta w przyszłym roku. To kolejne z serii przejęć dokonanych przez AkzoNobel w ostatnim czasie – po zakupie m.in. Titan Paints w Hiszpanii i PortugaliiNew Nautical Coatings w USA oraz Grupo Orbis w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: AkzoNobel