REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel kupuje afrykański oddział Kansai Paint

AkzoNobel zwiększa swoją obecność na rynku w Afryce. Producent ogłosił właśnie przejęcie afrykańskiego oddziału farb i powłok innego farbiarskiego giganta, Kansai Paint.

AkzoNobel Kansai Paint afrykański oddział

Johannesburg, RPA. Fot. mzgiaconte / pixabay.com

Kansai Paint jest obecny w 12 krajach Afryki, gdzie uzyskuje rocznie ok. 280 mln € przychodów. Transakcja obejmuje przede wszystkim farby dekoracyjne, ale również lakiery i powłoki samochodowe oraz ochronne Kansai Paint, a także produkty do drewna i typu coil coating.

Połączenie eksperckiej wiedzy

W ramach transakcji w ręce holenderskiego koncernu przejdzie m.in. marka Plascon z ponad 100-letnią tradycją w RPA. Obok należącej do AkzoNobel marki Dulux jest to najdłużej obecna w tym regionie marka farbiarska. Jak mówi dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker:

Przejęcie działalności Kansai Paint w tym regionie pomoże nam rozbudować biznes farb i powłok w Afryce oraz zapewni nam stabilną platformę do dalszego rozwoju. Dla Kansai Paint, podobnie jak dla nas, priorytetem są innowacje i zrównoważony rozwój, cieszymy się więc na połączenie naszej eksperckiej wiedzy. Dzięki niemu nasi klienci zyskają szerszą ofertę innowacyjnych produktów oraz więcej zrównoważonych rozwiązań.

Kunishi Mori, prezes Kansai Paint, dodaje, że AkzoNobel będzie najlepszym nowym właścicielem oddziału, ponieważ skupia swoją działalność przede wszystkim na farbach dekoracyjnych i będzie w stanie najlepiej wykorzystać potencjał zakupionego biznesu. Dotychczas holenderski producent obecny był ze swoimi produktami w dziewięciu afrykańskich krajach.

AkzoNobel Kansai Paint afrykański oddział

Fot. arch. AkzoNobel

Kolejne z serii przejęć

Zgodnie z planem transakcja zostanie zamknięta w przyszłym roku. To kolejne z serii przejęć dokonanych przez AkzoNobel w ostatnim czasie – po zakupie m.in. Titan Paints w Hiszpanii i Portugalii, New Nautical Coatings w USA oraz Grupo Orbis w Ameryce Łacińskiej.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA